Written by 17:02 DESTİNASYON, Şaşırtan Bilgiler

Starbucks İtalya’da İlk Şubesini Açtı

”Kahve olmadan asla!” diyen gezginler için iyi haber. Artık İtalya’da Starbucks var!

İtalyanların her yıl altı milyar espresso içiyor. Onlar için kahve, bir içecekten çok daha fazlası. Kahve, İtalyanlar için bir ritüel, kültürün ayrılmaz bir parçası ve günlük hayatın küçük zevklerinden biri durumunda.

Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosuna ev sahipliği yapan Negroni Sbagliato ve espressonun ana vatanı olarak kabul edilen Milano’nun artık yeni bir sakini daha var: Starbucks.

Meşhur Duomo Katedrali’nin yanında tarihi postane binası Piazza Cordusio’nun girişinde 7 Eylül’de açılan Starbucks, dünyaca ünlü kahve zincirinin İtalya’daki ilk ve içinde kahve kavrulan dünya çapındaki üçüncü mağazası.

İtalyanların kendi kahve kültürlerine sahip olması ve kahveyi adeta bir sanat formu olarak görmeleri nedeniyle, Seattle merkezli Starbucks’ın Milano’nun yerlilerine kendilerini kabul ettirmeleri biraz zaman alabilir.

Bu yüzden, Milano’daki mağaza, farklı demleme tekniklerinin denendiği bir yer olmakla birlikte insanların daha uzun süre kalmak, dinlenmek ve eğlenmek için kullanabilecekleri geniş bir alanda kurularak, farklı deneyimler sunmak üzere açılmış.

Kısacası iç dekorasyonundan, tadabileceğiniz farklı kahve çeşitlerini barındırmasıyla bugüne kadar gördüğünüz tüm Starbuckslardan farklı.

Starbuck 2018 bitmeden Milano’da 4 tane şube açmış olmayı planlıyor. Anlaşılan şehrin arnavut kaldırımlı sokaklarında elinde Pumpkin Spiced Latte ile dolaşan insanların sayısı ciddi şekilde artacak.


İlgili Haber | Dünya’daki İlk Starbucks!


İlgili Haber | En Çok Çay ve Kahve Tüketen Ülkeler


İlgili Haber | Uçakta Çay-Kahve İçilir mi?


İlgili Haber | Uçak Tuvaletleri Kahveyle mi Temizleniyor?

(Visited 107 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info