2018'de Nereye Gitmeliyiz? | Boarding Info

Written by 00:47 Araştırmalar, SEYAHAT

2018’de Nereye Gitmeliyiz?

Yurt dışına gidip çok fazla para harcıyor, üstelik beklentilerinizi de karşılamadan geri dönebiliyorsunuz.
Bunun en büyük sebebi gitmeden önce yeterince ön araştırma yapmamış olmak❗️
Ama size yardımcı olabilecek bir çalışma var:
Londra merkezli Legatum Enstitüsü, her yıl Global Refah Endeksi açıklıyor.
Raporu daha önce duymamış olanlar için: Çalışma kapsamında her ülkeye sekiz farklı kategori için puan verilerek, en sağlıklı, en zengin ve en suçsuz ülkeler ortaya çıkarılıyor.
Siz de gitme amacınıza göre bu raporun sonucuna bakıp yer seçiyorsunuz.?
Ülkelerin puanlandığı kategoriler: ▪️Ekonomi▪️Girişimcilik ve Fırsat ▪️Yönetim ▪️Eğitim ▪️Sağlık▪️Güvenlik▪️Kişisel Özgürlük▪️Sosyal Sermaye.
Raporu siz de açıp okuyabilirsiniz ama ben 2018 planlarınız için göze almanız gereken bazı maddeleri derledim

NORVEÇ GİTMEK İÇİN EN İDEALİ
Norveç listenin zirvesinde. Şirin İskandinav ülkesi pek çok farklı alt kategoride en iyi dereceleri elde etmiş. Bunun anlamı şu: Gidersen çok seversin, orada yaşamak da istersin❗️

ABD’DE TEHLİKE ÇANLARI
ABD, hiç bir zaman suçtan arınmış yerler listesine girmedi ancak bu yılki raporda güvenlik kategorisinde adeta dibi gördü. Devlet destekli siyasi şiddetin ön plana çıkasının yanı sıra; Uluslararası Af Örgütü, ABD’nin Suudi Arabistan ile aynı düzeyde siyasi şiddete sahip olduğunu açıkladı.

GÜVENLİKTE SIKINTI VAR
Araştırma, Avrupa dahil dünyanın her yerinde güvenlik seviyesinde dramatik düşüşleri gösteriyor. Artan gerginlik, şiddet ve mülteci fazlalığı bu durumun başlıca sebebi.

ENDONEZYA ZENGİNLEŞİYOR
Son 7 yılda Endonezya, Refah Endeksi’nde 21 sıra yükseldi. Ekonomik veriler, Endonezya’da yatırım yapmanın eskiye göre çok daha az riskli olduğunu söylüyor. Yaşam standartlarının yükselmesi, mutlu insanların yüzdesini de % 63’ten 71’e çekmiş.

EN ÖZGÜR KANADA
Kişisel Özgürlük kategorisinde 1 numara olan Kanada, göçmenlerin kendini en iyi hissettiği yer. Yabancıların % 92’si ülkenin hoşgörü anlamında mükemmel bir yer olduğuna inanıyor. Ülke ayrıca etnik azınlıklara tolerans konusunda da çok iyi bir noktada.

(Visited 35 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info