4. Red Bull Uçuş Günü’nde Neler Yaşandı?

Dünyanın en eğlenceli havacılık organizasyonlarından biri olan Red Bull Uçuş Günü, nam-ı diğer Flugtag, 4 Ağustos Pazar günü İstanbul Caddebostan sahilinde yapıldı. İstanbul kanatların altında sloganıyla 6 yıl aradan sonra gerçekleştirilen etkinlik, yaklaşık 200 bin İstanbulluyu bir araya getirdi. Bu eğlenceli aktivitenin benim açımdan önemi, yarışmanın jüri üyelerinden biri olmamdı.

Katılımcı ekipler tamamen kendi tasarımları olan yaratıcı kostümleri ile yaptıkları harika sahne şovlarının ardından, el emeği göz nuru uçuş araçlarıyla kendilerini 6 metrelik platformdan aşağı bırakıp uçabilecekleri kadar uzağa uçmaya çalıştı. İşte size bu videoda Red Bull Uçuş Günü’nün perde arkasında neler yaşandığını detaylı şekilde anlatacağım. O zaman önce hiç vakit kaybetmeden Red Bull Uçuş Günü’nde yaşanan en özel anları derlediğimiz kliple başlayalım.

Evet öyle şanslıyım ki bu eğlenceli anların tamamını jüri kulesinden takip edip; yarışmacıların performanslarını puanlama şansına sahiptim. İsterseniz şimdi biraz da günün başlangıcından itibaren benim neler yaşadığıma yakından bakalım. Yarışma başlamadan önce tüm ekipleri tek tek dolaşıp tasarımlarını nasıl puanladık? Jüri kulesinden uçuş rampası nasıl görünüyordu? Puanlama esnasında kulede neler yaşandı? Hadi izleyelim.

İstanbullulara unutulmaz bir Pazar günü yaşatan Red Bull Uçuş Günü’nde yarışmayı Coffee Lovers takımı kazandı. Kahve ölçeği figürlü uçuş aracı ile en uzak mesafeye kanatlanarak şampiyon olan Coffee Lovers takımının pilotu Çetin Gürer ‘Pilotluk eğitimi’ ödülünün sahibi oldu. Gelin şimdi hep birlikte Coffee Lovers takımının rampaya çıktığı andan itibaren uçuşun tüm aşamalarına yakından bakalım. İşte Red Bull Uçuş Günü zaferini getiren o uçuş!

Red Bull Uçuş Günü’nde 35 takım sırayla uçuşlarını gerçekleştirirken tüm İstanbulluları müthiş bir sürpriz daha bekliyordu. Red Bull Air Race pilotu Dario Costa, Hezarfen Havalimanı’ndan havalanıp Caddebostan Sahili’ne geldi ve özel akrobasi uçağı ile uçuş tutkunlarına unutulmaz bir şov sergiledi. Costa’nın bu performansını alandan bir kişi de yaptığı sosyal medya paylaşımı sayesinde birebir deneyimleme şansı buldu. İşte Dario Costa’nın müthiş uçuş gösterisinden en özel anlar…

Yarışmanın en özel anlarını ve perde arkasını izlediğiniz bir videoda; kendinizi onların yerinde hissedebilmeniz için her şeyi düşündüm. Yarışmacı pilotların kafasındaki aksiyon kamerasından çekilen görüntüleri de sizinle paylaşmak istiyorum sizinle. Yani yarışmacıların rampadan başlayan ve Caddebostan’ın serin sularında biten yolculuğunda neler hissettiğini tam olarak anlayacaksınız. Kimbilir bu görüntüleri izledikten sonra bir sonraki yarışmaya katılmak istersiniz…

Evet İstanbulluları uçuş keyfi ve eğlenceye boğan Red Bull Uçuş Günü’nün sunucuları Burcu Esmersoy ve Emre Karayel’di. Yarışma bittikten sonra onlara mikrofon uzatmayı ihmal etmedik elbette. Bakalım onlar bu eğlenceli anları nasıl değerlendirdi?

adbanner