Apple AirTag ile Valiz Kayıplarına Son

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple, geliştirdiği AirTag isimli cihaz ile seyahat severlerin valiz kaybetme problemini kökten çözmek konusunda iddialı

Apple tarafından geliştirilen AirTag isimli şık aksesuar, oldukça iddialı. Madeni para büyüklüğündeki AirTag, Apple cihazlarının ‘Bul ağı’ndan yararlanıyor. Böylece üzerinde AirTag bulunan herhangi bir eşyanızı, bilgisayarınızdan, telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca bulabiliyorsunuz.

Apple AirTag seyahatlerin vazgeçilmez bir parçası olmaya aday

Tile veya Samsung’un SmartTag’i gibi, Bluetooth üzerinden izlenebilen cihazlara aşina olan gezginler için AirTag’in birçok özelliği oldukça tanıdık. AirTag, Apple’ın kendi ekosistemine zaten yatırım yapmış olan gezginlerin, bir sonraki seyahatinde, değerli eşyalarını asla kaybetmemelerini sağlamayı vaadediyor.

Bir bavula veya sırt çantasına AirTag takabilirsiniz. Anahtarlığınıza bağlayabilir veya pasaport kılıfınıza sabitleyebilirsiniz. Hangisini tercih ederseniz edin, temelde, AirTag kullanarak bu eşyalarınızı her an takip edebilirsiniz.

Apple AirTag, seyahatlerin vazgeçilmez bir parçası olacak

Bluetooth kapsama alanındaysanız (evinizin içinde pasaportunuzu bulmaya çalışıyorsanız) Find My uygulaması üzerinden, sesler ve dokunsal ipuçları ile belirli bir noktaya yönlendirilirsiniz.

Bluetooth kapsama alanı dışına çıktığınızda, Find My ağındaki milyarlarca Apple cihazından herhangi biri, kaybettiğiniz eşyanızın üzerindeki AirTag’den bir sinyal yakalayarak bunu size özel olarak iletebilir.

Seyahat severler, bu küçük cihazlardan birini, valizinin içine yerleştirdiğinde, uçaktan indikten sonra, bagajlarının gelmesini beklerken nefesini tutmak zorunda kalmayacak. Çünkü valizinin konveyörden ne zaman çıkacağını, son derece net bir şekilde biliyor olacak. Bunun için tek yapması gereken, Find My uygulamasını açmak ve valizin nerede olduğunu sorgulamak.

Apple AirTag, seyahatlerin vazgeçilmez bir parçası olacak

AirTag’i Apple kullanıcıları için çekici kılan başka özellikler de var. AirTag’ınızı, Kayıp Modu’na aldığınızda, bu cihaz birileri tarafından algılandığında veya menzil içinde olduğunda size bilgilendirici uyarılar verilir.

Seyahat aksesuarınız arasına bir AirTag eklerseniz; AirTag’i eşleştirmek ve kurmak için, bir Apple cihazınıza ihtiyacınız olacağını sakın unutmayın.

adbanner