Batan Havayolunun Malları Bunlar! | Boarding Info

Written by 23:13 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Batan Havayolunun Malları Bunlar!

Lufthansa’dan sonra, Almanya’nın en büyük ikinci havayolu olan Air Berlin, uzun süredir boğuştuğu mali sıkıntılar sonucunda, 2017 yılının Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. 27 Ekim’de tüm operasyonları durduran havayolu; yaklaşık 700 milyon dolar borcuyla havacılık camiasından çekildi.

Havayolu geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir karara imza atarak, ödenmemiş faturalarını ve borçlarını ödeyebilmek için şirketin envanter ve stoklarında ne var ne yoksa satma kararı aldı. Havacılık meraklıları Air Berlin’in kendine özel çikolatalarından, şirketin uçaklarında kullandığı business class sınıfı koltuklara kadar satışa çıkan her şey için teklif verebilirler.

Ne kadar küçük veya görünüşte değersiz olursa olsun şirketin tüm varlıkları Alman müzayede evi Dechow’un ev sahipliğinde, satılacak ve satış süreci Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.

Çiftli uçak koltuğu şu anda 900 € ‘ya satılıyor ve şimdiden 24 teklif aldı. Mavi renkli deri business class koltukları da satışa çıkarıldı. Bu koltuklar için en düşük teklif 1,620 € oldu. Air Berlin’e özel üretilen, içinde 100 tane kalp şeklinde Lindt çikolatası bulunduran kutular 30 Euro’dan satışa çıkarıldı.

Müzayede de ayrıca kabinde servis sırasında faydalanılan trolley arabaları, yolculara dağıtılan amentity kitlerde yer alan vücut losyonları, kulak tıkaçları, minyatür çocuk çantaları ve şirketin logolu battaniyeleri de satışa çıkarıldı. 6 metre uzunluğundaki (1:5 ölçekli) Air Berlin boyamalı Boeing 737 model uçak 6,000 € karşılığında satışa çıkarıldı ancak şuana kadar henüz bir teklif almadı.

Malzemelerin tamamı şu anda Almanya’nın Essen şehrindeki bir salonda sergileniyor. Müzayede evi, duyurunun yapılmasının ardından ilk yarım saatte 2.000’den fazla teklif aldıklarını açıkladı.

(Visited 71 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info