Beş Yıldızlı Havayolları

Havayolu ve havalimanlarının birbiriyle rekabetinde en prestijli değerlendirme sistemi İngiliz merkezli Skytrax’in sıralama ve ödülleri.

Ne kadar adil olduğu bilinmez; ancak Skytrax, tamamen yolcu deneyimi ve memnuniyetine dayandığını iddia ettiği araştırmaları neticesinde; havayollarını kabinden havalimanı hizmetine, ikramdan terminal operasyonuna, koltuk konforundan uçak içi eğlence sistemine kadar 800 farklı konuda analizleyerek yıldızlı bir sistematiğe göre sıralıyor.

Bu sıralamada 5 yıldızlı şirketler kategorisinde yer alan havayolları, küresel ölçekte dünyanın en iyileri kabul ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Alman Lufthansa Havayolları, beş yıldızlı havayolu kategorisine dahil edildi.

THY’nin de uzun zamandır girmenin hayalini kurduğu bu kategoriye Avrupa kıtasından girmeyi başarabilen ilk havayolu Lufthansa oldu.

Lufthansa ile birlikte özellikle Ortadoğu ve Uzakdoğu havayollarının yer aldığı 5 yıldızlı havayolu kategorisinin üye sayısı 10’a yükseldi.
⭐️Diğer 5 yıldızlı havayolları ise:
▪️All Nippon Airways (ANA)
▫️Asiana Airlines
▪️Cathay Pacific
▫️Etihad
▪️EVA Air
▫️Garuda Indonesia
▪️Hainan Airlines
▫️Qatar Airways
◾️Singapore Airlines

ATLASGLOBAL SÜRPRİZİ❗️

Türkiye’de faaliyet gösteren havayollarının Skytrax karnelerine göz atacak olursak;

THY çok uzun zamandır 4 yıldızlı kategoride yer alıyor. Atlasglobal de geçtiğimiz gün, 4 yıldızlı kategoriye yükseltilerek büyük bir başarı elde etti.

Pegasus ve Onur Air ise 2 yıldızlı havayolu kategorisinde yer alıyor.

adbanner