Brussels Airlines Star Alliance Üyeliğinin 10’uncu Yılını Kutladı

Belçika’nın milli havayolu Brussels Airlines dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance’a katılışının 10’uncu yıldönümünü kutluyor. Üyelik, Brüksel Havaalanı’nı Star Alliance ağındaki en büyük stratejik bağlantı merkezlerinden biri haline getirdi. Yeni başlatılan Star Connection Hizmeti de dahil olmak üzere Star Alliance konukları için çok sayıda avantaj sağladı. Yolcular için uçuş bağlantı seçenekleri arasına güçlü bir alternatif olarak giriş yaptı.

9 Aralık 2009’da, Brüksel Havayolları’nın Star Alliance ittifakına katılmak için yaptığı başvurunun onayladığı açıklandı. Brüksel Havayolları’nın Star Alliance’a girişinden bu yana, Brüksel Havaalanı, ittifak için stratejik bir merkez haline geldi. Star Alliance taşıyıcıları, Brüksel’den 44 ülkeye, 91 varış noktasına hizmet veriyor ve her yıl 1,3 milyon aktarma yolcusu olan Star’ın en büyük aktarma merkezlerinden biri olan Brüksel’de günlük 309 uçuş gerçekleştiriyor.

Brussels Airlines CEO’su Christina Foerster: “Müşterilerimiz, yaratılan kesintisiz seyahat deneyimi ve sunulan küresel ağ kapsamına gerçekten değer verdiği için, Star Alliance’ın katma değeri bugün daha da önemli. Dünyanın dört bir yanındaki binden fazla havalimanı salonuna erişim sağlıyor ve yeni başlatılan Bağlantı Hizmeti ile müşterilerimiz bağlantılarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olmadıklarını biliyor. Bu, havayolumuz için gerçek bir kalite etiketi. ”

Dünyanın en büyük küresel havayolu ittifakına üyelik, sadece Brüksel Havayolları için bir kalite anlamına gelmiyor. Aynı zamanda kesintisiz seyahat deneyimi, dünyanın dört bir yanındaki binden fazla havaalanı salonuna erişim ve yeni ticari alanlarla, Brüksel Havayolları’nın yolcularına ürün ve hizmet anlayışı açısında avantajlar dünyasının kapılarını açtı.

Ayrıca Star Alliance, kısa süre önce Brüksel Havaalanı’nda Bağlantı Hizmeti’ni başlattı;

Bu sistemde, özel Star Alliance Bağlantı Hizmeti personeli, başka bir ittifak üyesi havayoluna yapılan uçuşu olan müşteriler için transfer akışını izleyen özel bir yazılım kullanıyor. Uçuş bağlantılarını riske sokabilecek gecikme veya aksama durumlarında, bu müşteriler otomatik olarak sistemde öne çıkıyor. Böylece bir Bağlantı Hizmeti aracısının, hem yolcunun hem de uçak altına verdiği bagajının transferini sağlamak için en uygun çözüm üretiliyor. Bu seçenekler arasında, yolcunun bağlantı çıkış kapısına kadar kişisel bir eskort ile ulaşması da mevcut.

Star Alliance üyeliğinin maskotu olarak, Brussels Airlines’ın Airbus A319’dan (OO-SSC) biri özel bir Star Alliance filminde uçuyor. Uçak, uçak gözlemcileri için favori bir konudur.

adbanner