Çekilişle Yanardağ Turu Yaptıran Havayolu | Boarding Info

Written by 00:39 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Çekilişle Yanardağ Turu Yaptıran Havayolu

Düşük maliyetli havayolu PLAY, iki farklı gezgine, İzlanda’ya ücretsiz gidiş-dönüş bilet kazanma şansı sunuyor. Ödül kapsamında ayrıca, şu anda aktif durumda olan Fagradalsfjall Yanardağı’nın üzerinde bir helikopteri turu da var.

İzlanda’nın başkenti Keflavík’e gidiş-dönüş uçak bileti, Boston (BOS) ve Baltimore (BWI) gibi uçuş ağına yeni eklenen destinasyonlar da dahil olmak üzere, PLAY’in herhangi bir uçuş noktasından kullanılabilir.

PLAY, Keflavík’ten, Londra Stansted (STN), Berlin Brandenberg (BER) ve Barselona (BCN) dahil olmak üzere, Avrupa’daki uçtuğu nokta sayısını her geçen gün artırıyor.

PLAY Havayolları filosunda Airbus A320neo ve Airbus A321neo uçakları var.

3 adet Airbus A320neo ve 3 adet Airbus A321neo’dan oluşan filosu ile PLAY, Haziran 2021’de aktif hizmete başladığından bu yana önemli ölçüde büyüdü. Havayolu şimdi İzlanda’yı, Atlantik’in her iki tarafındaki destinasyonlarla birleştiriyor. Havayolunun ayrıca, daha önce sipariş verdiği ve henüz teslim almadığı dört uçağı daha var.

Çekilişe Nasıl Katılabilirsiniz?

Ödül çekilişine katılmak oldukça basit. 23 Ağustos’a kadar, PLAY’in dijital bültenini almak için oluşturulan listeye, mail adresinizi kaydetmeniz gerekiyor. Kazananlar, 24 Ağustos’ta belli olacak. Yarışmaya katılmak için tıklayın.

PLAY yönetimi, Fagradalsfjall’ın patlamasının, İzlanda’nın dünya çapındaki turistler arasında, bir “doğal cennet” ve “ziyaret etmek için heyecan verici yer” imajını güçlendirmeye yardımcı olacağı görüşünde. PLAY’e göre, patlamanın uçuş, otel ve araç kiralama rezervasyonları üzerindeki etkisi şimdiden oldukça güçlü.

Volkanik aktivitenin sağladığı turizm artışı, etkileyici bir hızla büyüyen İzlandalı düşük maliyetli havayolu için iyi haber anlamına geliyor. Havayolu kısa süre önce yolcu istatistiklerini açıkladı. Rapora göre havayolu, sadece Temmuz ayında, geçen yılın tamamından daha fazla yolcu taşıdı.

İzlanda’da 32 Volkan Var!

İzlanda’nın 32 volkanı vardır. Bu durum ülkeyi, gezegenimizdeki en aktif volkanik bölgelerden biri yapıyor. Fagradalsfjall Yanardağı, yaklaşık sekiz ay aradan sonra, geçtiğimiz hafta yeniden patlamaya başladı.


İlgili Haber | Volkanik Patlamalar Uçakları Nasıl Etkiliyor?


Patlamaların başlamasıyla, binlerce ziyaretçi, doğal fenomeni görmek için dört saatlik trekking parkurları ile ünlü bölgeye akın etti. Keflavík Uluslararası Havaalanı da yanardağ patlamasından etkilenmedi ve sürekli açık kaldı ve uçuşlarda da herhangi bir aksama olmadı.

Fagradalsfjall Yanardağı, geçtiğimiz hafta yeniden aktif hale geldi. Görsel: PLAY

12 yıl önce İzlanda’da meydana gelen ve Avrupa’nın büyük bölümünde uçuşları durma noktasına getiren Eyjafjallajökull patlamasından bu yana, volkanik patlamalar, havayolları için rötar ve kaos ile eş anlamlı hale geldi. Ancak PLAY, volkanik bir patlamayı akıllı bir pazarlama aracı haline dönüştürüp, kendi avantajına çevirmeyi başardı ve bu alanda ciddi bir fark yarattı.

(Visited 573 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info