Dar Gövde Uçakla New York-Londra Uçuşlarına Başlayacak İlk Havayolu

Havayolları için Dünya’nın en çok gelir getiren uçuş rotası olan New York-Londra pazarına kritik bir oyuncu daha giriyor. Uzun zamandır bu rotada uçmak için hazırlık yapan ABD’li havayolu Jetblue, Londra-New York uçuşlarının ayrıntılarını ve tarifelerini duyurdu.

Havayolu endüstrisinde, ABD’nin en büyük uluslararası pazarı olan JFK-LHR hattında, yolcuların uzun süredir, özellikle premium kabinlerde aşırı yüksek bilet fiyatlarından muzdarip olduğu eleştirilerinden yola çıkan Jetblue, tüm yolcuların dikkatini çekecek bir fiyat ve seyahat deneyimi ile durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Londra Heathrow ile New York JFK arasında 12 Ağustos’tan itibaren her gün uçuşların başlayacağını duyuran Jet Blue, 30 Eylül’den sonra Londra Gatwick’ten de New York’a hergün uçmaya başlayacaklarını açıkladı. Jetblue, 2022 yazında ise Londra-Boston uçuşlarını başlatmayı planlıyor.


İlgili Haber | Havayolları Bu Rotalarda Para Basıyor!


Londra-New York pazarına Jetblue’nun girişinden daha önemli detay ise tüm uçuşların, A321 neo LR uçaklarıyla gerçekleştirilecek olması. Böylece Transatlantik pazarında dar gövde uçaklarla tarifeli uçuşlara başlayan ilk havayolu Jetblue olacak. A321’in uzun menzilli versiyonunda 117 ekonomi ve 24 business class koltuk bulunduran havayolu, Londra-New York rotasında, gidiş dönüş ücreti olarak, ekonomi sınıfının 329 £ ve business class için 999 £ olacağını açıkladı.

Jetblue, Heathrow’da Terminal 2’yi; Gatwick’te, Kuzey Terminalini kullanacak.

adbanner