Elmasla Kaplanmış Uçak Gerçek mi?

Sosyal medyada son dönemin en çok paylaşılan fotoğraflarından biri yukarıda gördüğünüz.

Hemen herkes aynı sorunun cevabını arıyor: ‘’Bu uçak gerçek mi?’’

En ihtimal vermeyenlerimiz bile; işin içinde Emirates olunca bir an için acaba diyor.

Emirates de kendi sosyal medya hesaplarında ‘mücevher kaplamalı Boeing 777’yi gururla sunarız’’ ibaresiyle fotoğrafı paylaştığı için kafalar iyice karışıyor!

Evet sıkı durun bugün bu fotoğrafın altındaki gerçeği açıklıyorum!

Fotoğraf, ünlü markaların ya da popüler kültür ikonlarının fotoğraflarını, elmas ve kristallerle süslediği rekreasyon çalışmalarıyla tanınan Sara Shakeel tarafından paylaşıldı. Hesabına girip bakarsanız, McDonalds’ın patates kızartmalarını da kristallerle süslediği fotoğrafları olduğunu görebilirsiniz.

İnsanlar elbette sosyal medyada konuyla ilgili çok farklı yorumlar yapmaya başladı:

‘’insanlar yiyecek ekmek, temiz su bulamazken dışı mücevherle kaplı uçakla uçmaya utanmıyor musunuz?’’ diyenler oldu.

Kristallerin uçağın aerodinamik yapısını etkileyeceği ve uçuş güvenliğini riske atacağı için endişelenenler oldu.

Uçak gerçekse üzerimizde uçarken değerli bir elmas parçası başımıza düşer de zengin olur muyuz diye umutlananlar da oldu.

Kısaca ne ararsanız var!

Fotoğrafın sosyal medyada viral hale gelmesinden sonra, Shakeel, Instagram’da yine photoshop ürünü olan elmasla kaplanmış bir başka uçak fotoğrafı daha paylaşarak ‘’son günlerde fotoğrafım haberlere konu oldu, gerçek olup olmadığını teyit etmek için yeni bir fotoğraf çektim’’ açıklamasını ekledi.

“Teşekkürler arkadaşlar!” diye devam etti açıklamasına: “uçakla seyahat etmenin hissettirdiği harika duyguları ifade edebilmek için böyle bir fotoğraf hazırlamıştım ve milyon yıl düşünsem tv ve gazete haberlerine konu olacağını; twitterda trend topic listesine gireceğini tahmin etmezdim. Hepinize milyon kere teşekkürler…”

adbanner