Emirates 145 Ülkeden 540 Yolcuyla Rekora Uçtu

145 farklı ülkeden 540 yolcu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal gününü kutlamak için Emirates’in Airbus A380’i ile uçtu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin bağımsızlık gününün 48’inci yıldönümünü kutlamak için Emirates tarafından EK2019 sefer sayılı özel bir uçuş düzenlendi. 145 ülkeden 540 yolcunun yer aldığı uçuş ile Emirates yeni bir dünya rekoru kırarak, Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başardı.

Uçuş 29 Kasım’da Airbus A380 tarafından “Diversity-Çeşitlilik” sloganı ile gerçekleştirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri üzerinde alçak irtifada, yaklaşık iki saat süren uçuşun kokpitinde, kaptan pilot koltuğunda BAE’li Abbas Şaban; yardımcı pilot koltuğunda Alman kadın pilot Karin Arning oturdu. Uçuşta 18 farklı ülkeden 22 kabin memuru görev yaptı.

Bu özel uçuşun yolcuları, aileleri ve çocukları ile birlikte Emirates Grubu çalışanları arasından seçilirken; aralarında engelli bireyler de dahil olmak üzere farklı etnik köken, din ve kültürlere sahip olan yolcular uçuşta hazır bulundu.

Yolcular uçuşa davet edilirken, ulusal kıyafetlerini giymeleri hatırlatıldı ve uçuş boyunca bu renkli kostümler, farklı mirasları ve gelenekleri onurlandıran canlı bir kolaj haline geldi.

Birleşik Arap Emirlikleri, 200’den fazla millet ve kökenden gelen insanların dayanışma ve uyum içinde birlikte yaşadıkları bir yer olarak; özellikle son dönemde hoşgörünün ve bir arada yaşamanın dikkat çekici bir sembolü haline geldi. Karşılıklı saygı ve ortak diyalog köprüleri üzerinde birleşen ve güçlenen BAE vatandaşlarının çeşitliliğini temsil eden bu özel uçuş, ülkede günlük yaşantının ayrılmaz bir parçası olan ruhun bir örneği olarak yorumlandı.

Muhammed YILMAZ

adbanner