Fiji Airways İlk Airbus A350 Uçağını Teslim Aldı

Fiji Airways, Güney Pasifik bölgesinden A350 XWB’yi teslim alan ilk havayolu oldu. Toulouse’da düzenlenen bir törenle teslim edilen A350-900, Fiji Airways’in filosuna katılacak olan iki A350 XWB’den ilki. Her iki uçak da Dubai merkezli DAE Capital’den kiralandı. Fiji Airways’te görev yapacak A350 uçakları, DAE Capital tarafından Airbus’tan doğrudan satın alınan ilk uçaklar olma özelliği taşıyor.

Fiji Airways, A350 XWB’yi Nadi-Los Angeles ve Nadi-Sydney rotalarında uçuracak. Bu, Fiji’nin turizm sektörünün ve gelişmekte olan ekonominin büyümesine katkıda bulunmasının yanı sıra, havayolunun Güney Pasifik bölgesinin önde gelen havayolları arasındaki konumunu daha da güçlendirecek.

İlgili Haber | Japan Airlines İlk A350’yi Teslim Aldı

Fiji Airways’in A350 uçaklarında toplam 334 koltuk yer alacak. 33’ü tam yatak olabilen Business class, 39’u ekstra diz mesafesine sahip BULA SPACE koltuklar olmak üzere 301 ekonomi sınıfı da iki sınıflı bir düzende konfigüre edilmiş. Yolcular, uçuş sırasında Thales’in yeni nesil uçak içi eğlence sistemi ile seyahat konforunu yukarı çekecek.

Fiji Airways filosunda şu anda altı adet A330 uçağı bulunuyor. Pilotların ve mürettebatın her iki uçak tipinde de çalışmasına olanak sağlayan A350 XWB ile havayolunun hedefi ortak tip avantajından faydalanmak.

A350 NASIL BİR UÇAK?

A350 XWB, 15.000 km’ye kadar uzatılan ultra uzun mesafedeki tüm pazar segmentleri için tasarım açısından rakipsiz operasyonel esneklik ve verimlilik sunuyor. En yeni aerodinamik tasarımı, karbon fiber temelli gövdeye ve kanatları, ayrıca yeni yakıt tasarruflu Rolls-Royce motorlarına sahip. Bu son teknolojilerin bir araya gelmesiyle, yakıt tasarrufu ve emisyonlarında % 25 avantaj sağlayarak, müşterilerine rakipsiz operasyonel verimlilik sunabiliyor. A350 XWB’nin Airspace kabini, tüm çift koridorlu uçaklar arasında en sessiz olanı olarak öne çıkıyor. Yolculara ve mürettebata en konforlu uçuş deneyimi için en modern uçak içi ürünleri de sunuyor.

2019 yılının Ekim ayının sonu itibariyle, A350 XWB Ailesi uçakları, dünya çapında 50 müşteriden 913 sipariş aldı ve şimdiye kadarki en başarılı geniş gövdeli uçaklardan biri oldu.

adbanner