Potansiyel Seyahatlerinize Google Desteği | Boarding Info

Written by 15:42 Araştırmalar, SEYAHAT

Potansiyel Seyahatlerinize Google Desteği

Google, otel ve uçak rezervasyonlarınız, tren biletleriniz ve seyahatlerinize dair pek çok bilgiyi mailleriniz ve arama motorunda yaptığınız aramalarınız üzerinden arşivliyor.

Kısa süre önce de, elde ettiği bu verileri yapay zekalardan alacağı destekle  ‘Google Trips’ üzerinde daha anlamlı hale getirerek, kişisel asistanlık görevini bir adım daha ileri taşıdı.

Yani Google, eski verileriniz ışığında, bundan sonra yapacağınız muhtemel seyahatlerinizi planlamanıza da yardımcı oluyor.

Google’nin verdiği hizmet portföyünü genişleten uygulama ile amaçlanan şey özetle şu:

Google’da ‘’Puglia bölgesi’’ ile ilgili bir araştırma yaptınız; ancak herhangi bir rezervasyon yapmadınız. Unutmayın Google, yaptığınız tüm araştırmaları biliyor❗️

Bu yüzden, Google Trips uygulaması içinde artık yaklaşan gezileriniz (upcoming trips) ile birlikte “potansiyel İtalya seyahatinizi” (potential trips) de görüyorsunuz.

Potansiyel destinasyon için yaptığınız tüm uçuş ve otel araştırmalarınızı ve aradığınız her şeyi tek bir yerde topluyor. Böylece Google, istediğiniz zaman araştırmaya kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor.

Ayrıca bu akıllı özellik sayesinde Google’de popüler bir seyahat destinasyonu için yaptığınız herhangi bir aramanın sonucunda, otomatik olarak o destinasyon ile ilgili günlük planlar ve makaleler dahil olmak üzere bu gezi planlama özelliklerini önünüze çıkarıyor. Bir seyahat için rezervasyon yaptırmaya başladığınızda ise bahsettiğim bu sonuçlar rezervasyonlarınızla ilgili bilgilere ek olarak size sunuluyor.

Google, şuanda planlı bir “seyahat yardımı” sunuyor. Örneğin bir otelde rezervasyon konusunda en iyi fiyat için mükemmel zamanı ya da o şehri ziyaret için en iyi hava durumunu, önceden planladığınız etkinliklerin zamanı geldiğini ya da gittiğiniz şehirde ne yapmanız gerektiğini gösteriyor.

Gitmek istediğiniz destinasyona karar verdikten sonra, Google’ın otel konum puanı toolu, sizin için en uygun olan bölgeyi bulmanıza yardımcı olabiliyor. Google Haritalar’daki verilere göre yakındaki barlar, görülecek yerler ve toplu taşıma araçlarına erişim gibi bilgiler üzerinden bir değerlendirme yaparak size otelin puanını söylüyor. Ayrıca havalimanına nasıl gidip geleceğinizi de size söylüyor ki bu da akıllı bir eklenti sayesinde gerçekleşiyor.

Ancak bu yeni özellik, çok net olmayan ve somut bir hale getirmediğiniz planlarınızı anlamlandırmanızı amaçlıyor. Yani aslında kararınızı verebilmeniz için sizi manipüle ediyor.

Ne düşünüyorsunuz bilmiyorum; ama sizin hakkınızda çok şey bilen, ücret ödemediğiniz akıllı bir seyahat acentesi ve partnere sahip olmak o kadar da kötü bir şey değil sanki⁉️

(Visited 62 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info