Havayollarının Kokuları | Boarding Info

Written by 22:12 Bunları Biliyor Musunuz?, HAVACILIK

Havayollarının Kokuları

Kokuların, anılarımız ve duygularımız ile güçlü bir bağı var.

Zodiac Aerospace, uçuş süresince kokuları kabin içine pompalayabilen dünyadaki ilk sertifikalı parfüm yayıcı sistemi geliştirdi.

Yani artık uçuşlar, üzerimizde daha kalıcı izler bırakacak❗️

Uçağın difüzör sistemine yerleştirilecek olan ve ismi FIVE olan sistem, artık uçuşta yolcunun 5 duyusuna da hitap edileceğini gösteriyor. Bu sayede havayolları, yolcularının zihinlerinde yer edinip, marka sadakatini artırarak, bir sonraki seyahatlerinde yeniden kendileri ile uçmasını sağlayacak.

Bazı havayollarının şuan kendine has koku imzaları bulunuyor…

Uçaktaki ıslak mendillerinde; içeriği gül, lavanta ve turunçgiller olan “Floridian Waters” Singapur Havayolları’nın koku imzası.

Uluslararası esans şirketi MG Gülçiçek tasarımı “TK 1933” THY’nin VIP, CIP salonları, bilet satış ofisleri, uçak içi ve diğer kurumsal ürünlerinde kullandığı marka kokusu. Araştırmalar kokunun yolcular üzerinde “güven, barış, mutluluk, huzur ve zevk” duygularını harekete geçirdiğini söylüyor.

Hong Konglu Cathay Pacific, taze yeşil çay, hoş ağaç, beyaz çiçek aromalarının karışımı Air Aroma isimli kokuyu kullanıyor.

Amerikalı Delta, “Calm” isimli, lavanta ve papatya karışımı taze kokuları uçak içindeki sabunlarda ve sıcak havlularında kullanıyor.

Amerikalı United, sandalağacı kokusundan üretilen “Landing” isimli kokuyu tuvalet ve sıcak havlularda kullanıyor.

İspanyol Iberia “Mediterráneo de Iberia” isimli kokuyu; uçakların kabinininde kullanıyor. Meyve, çeşitli çiçekler, limon, portakal, bergamot ve mandalin ile narenciye karışımı komplike bir bileşime sahip.

Hintli SpiceJet uçakların kabininde limon çayı kokusu kullanıyor.

(Visited 87 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info