İstanbul Havalimanı'nda Biyometrik Geçiş Sistemi Başladı | Boarding Info

Written by 13:31 Güncel-Gündem, HAVACILIK

İstanbul Havalimanı’nda Biyometrik Geçiş Sistemi Başladı

İGA İstanbul Havalimanı, Türk Hava Yolları iş birliğiyle temassız bir yolculuk deneyimi için Star Alliance Biometrics geçiş sistemini denemeye başladı. Sistem için İGA İstanbul Havalimanı’nda özel bir altyapı kurulurken; uygulama güvenli, temassız ve eşsiz bir yolculuk deneyimi sunacak.

Dünyanın en büyük havayolu ittifakı Star Alliance tarafından, ittifak üyesi olan havayollarının sık uçan yolcu programlarını kullanan yolcularının, seyahat deneyimlerini önemli ölçüde kolaylaştıracak biyometrik kimlik tanımlama sistemi geliştirildi. 

Sistem, Türk Hava Yolları, THY’nin sık uçan yolcu programı Miles & Smiles ve İGA İstanbul Havalimanı tarafından da denenmeye başlandı.

İGA İstanbul Havalimanı’nda sistemi kullanmak için özel bir altyapı kurulurken, bu sürecin, havalimanı operasyonuna da fayda sağlaması bekleniyor.

Biyometrik Geçiş Sistemi Nasıl Kullanılacak?

Sistemi kullanacak olan Miles & Smiles üyesi yolcular, sistemin uygulanacağı seçili uçağa biniş kapılarından temassız geçebilecek.

Biyometrik kimlik kontrolü, maske takarken de kimlik tespiti yapabilmeyi mümkün kıldığı için, maske kullanmayı tercih eden yolcular, Star Alliance Biometrics sistemini kullanırken maskelerini çıkarmak zorunda kalmayacak. 

Sistem oldukça hızlı ve kolay bir kullanım sunuyor. Miles & Smiles üyesi yolcular, mobil cihazlarında birkaç kolay adımı takip ederek, Star Alliance ve Turkish Airlines uygulamalarından Miles & Smiles üyelik bilgilerini girip kayıtlarını tamamlayarak Star Alliance Biometrics kullanmaya başlayabilecek. 

Kayıt yaptıran Miles & Smiles üyesi yolcular öz çekim (selfie) yaptıktan sonra pasaport ve kimlik bilgilerini doğrulayarak, hizmeti kullanacakları havayollarını ve havalimanlarını seçebilecek. 

Kayıt adımlarını ve işlemlerini tamamlayan Miles & Smiles üyesi yolcular, Star Alliance Biometrics kullanan havayolları ile seyahat ettiklerinde, sistemin uygulandığı tüm havalimanlarında biyometrik sistem noktalarından istedikleri zamanda geçebilecek.

(Visited 155 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info