Kripto Paralar 2020’de Özel Jet Pazarını Nasıl Şekillendirecek?

Çok sayıda sektör, blockchain sistemine entegre olabilmek konusunda çok istekli ve bunlardan biri de özel jet endüstrisi.

Blockchain ile birlikte iş jeti pazarında, ödeme yönteminin esnekliğinin, endüstrinin hızlı ve tempolu müşterisinin davranışınlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlayacağı görüşü hakim. Özel hava araçlarının kripto para birimlerini uzun vadeli iş planlarına dahil etmenin yollarını aramasının en önemli nedenleri arasında da bu gösteriliyor.

Özel bir uçuş rezervasyonu yaparken hız ve güvenlik ilk sırada. Genellikle de yüksek hacimli bir işlem gerçekleştiriliyor. Bütün bu sonuçlar şifreli para birimlerinin sektöre entegrasyonunu düşünmek için yeterli sebepler. Bu dönüşümün, sektördeki tüm oyuncular, servis sağlayıcılar ve müşteriler için harika bir ekosistem sunacağına inanç tam. Böylece charter şirketleri işlem yapabilmek için bankacılık sistemlerinin aktif olduğu çalışma saatleriyle kısıtlanmak zorunda kalmayacak ve yolcular ödemeyi birkaç dakika içinde işleme koyabilecek.

Güney Florida’da bulunan ve kripto para birimleri sayesinde ivmeli bir şekilde gelişen bir şirket örneği de var. BitLux, şifreli para birimlerini ve özel jet kiralama hizmetini yeni bir seviyeye taşıyarak müşterilere sürecin her adımını Bitcoin veya Ethereum ile ödeme imkanı verdi.

BitLux Genel Müdürü Kyle Patel: “Şahısların veya şirketlerin başarılarının bir uzantısı olmaya çalışıyoruz. Güvenilir iş ortaklarımızı kripto para birimleri kullanmamız sayesinde sınırlamayan bir sistem kurmanın, başarının reçetesi olduğunu düşünüyoruz. Kripto para birimleri özel uçaklarla yapılan lüks seyahatin tadını çıkarmak için anonim, verimli ve güvenli bir yöntem” olduğu görüşünde.


İlgili Haber | Özel Jet Almadan Sormanız Gereken 7 Soru


Elbette geleneksel birimleri sektördeki işlemlerin çoğunda kullanımaya devam edecek. Hiçbir şekilde öngörülebilir gelecekte bu durumun değişmeyecepş sanılıyor. Bununla birlikte, havacılıkta emniyetin en önemli konu olduğu göz önüne alındığında, rezervasyondan inişe kadar güvenliği sağlama konusunda atılan tüm adımların, sektörde kripto para birimlerinin kullanımını artıracağını düşündürmesi son derece normal..

Daha fazla oyuncu BlockChain Teknolojisini kabul edecek

Gelecekte özel jet pazarının da diğer sektörlerin de kripto para birimlerini nasıl benimseyeceği, bu ödeme yöntemini sistemlerine dahil etme vizyonuna sahip olmaları çok önemli. Kripto Para Birimlerinin Geleceği için 10 Muhteşem Tahmin kitabında da bahsedildiği gibi, hükümete bağlı kurumların yakın gelecekte, Blockchain teknolojisini, finans endüstrisinin kullanımına açacağını, bu sayede de çalışma saatlerine bağlı karmaşıklıkları azaltarak işlemlerin hızı ve güvenlik düzeyinin artırılacakı görüşü hakim. Ve her iki konuda yakalanacak iyileştirmeler de, charter veya FBO hizmetleri üzerinden özel jet pazarının doğrudan ilgi alanına giriyor.

Özel jet piyasasında, potansiyel işlem hacmi de göz önüne alındığında, 2020 boyunca Bitcoin ile rezervasyon yapılan uçuş sayısında istikrarlı bir büyüme öngörmek iddialı bir beklenti sayılmaz. Ek olarak, kripto para birimlerinin dijital kapsamı, günümüz online charter rezervasyon ekosistemi ile uyumludur ve bir sonraki seyahatinizi dakikalar içinde herhangi bir aracı kullanmadan planlayabilmenize olanak sunar.

Muhammed YILMAZ

adbanner