Pegasus ve Teknosa ile Atatürk’ün Sesi Gökyüzünde

Pegasus Hava Yolları ve Teknosa, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de yolcularına Atatürk’ün sesiyle sürpriz yaptı.

Cumhuriyet’in 100. yılında kuyruğunda Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti ve imzası yer alan 100. uçağı “Cumhuriyet”i filosuna katan Pegasus Hava Yolları ve Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında yapay zekâ teknolojisiyle Atatürk’ün sesini gerçeğe en yakın haliyle üreten Teknosa, 29 Ekim’de Pegasus yolcularına Atatürk’ün sesiyle sürpriz yaptı.

Pegasus Hava Yolları ve Teknosa iş birliğiyle 29 Ekim’in ilk saatlerinde “Cumhuriyet” isimli uçakla, İstanbul’dan İzmir’e seyahat eden Pegasus yolcuları, çok özel anlara tanıklık etti.

Uçuş için koltuklarında yerini alan yolcular, her zaman alışık oldukları anons dışında, kaptan pilot Leyal Semerci’nin özel anonsuyla Teknosa’nın “İkinci yüzyılda da en büyük armağan: Türkiye Cumhuriyeti” projesi kapsamında yapay zekâyla ürettiği Atatürk’ün sesini duydu. Atatürk, gerçeğe en yakın haliyle üretilen sesinden yolcularına, “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” ve “Cumhuriyet prensiplerini sevdiriniz. Bunu kalplere yerleştirmek için hiçbir fırsatı ihmal etmeyiniz.” sözleriyle seslendi. Bu etkileyici ve güzel projeye, Pegasus yolcuları, uzun bir süre alkışlayarak karşılık verdi.

Öte yandan, Pegasus Havayolları, Cumhuriyet’in yüzüncü yılı kutlamaları kapsamında, geçtiğimiz hafta, Cumhuriyet isimli uçağıyla, özel bir uçuş gerçekleştirdi. Sabiha Gökçen’den havalanan uçak, 2 saat 20 dakikalık bir uçuş yaparak, Ankara semalarına 100 yazacak bir rotayı takip ederek, yeniden Sabiha Gökçen’e indi.

adbanner