Singapur'da Drone Tescili İçin Yeni Karar | Boarding Info

Written by 15:47 HAVACILIK, Sektörden Öne Çıkanlar

Singapur’da Drone Tescili İçin Yeni Karar

Singapur Sivil Havacılık İdaresi (CAAS) ağırlığı 250 gramı aşan dronların, 2 Ocak 2020 itibariyle tescil ettirilmesini zorunlu kıldı. 2 Nisan’a kadar kayıtların ücretsiz gerçekleştirileceği duyuruldu.

Kayıtlı olmayan drone uçuranları 7.360$ para cezası ve 6 aya kadar hapis cezası bekliyor. ABD, Kanada, Avustralya ve Avrupa ülkelerinde de drone tescili konusunda şartlar aynı.

Singapur’da drone tescil ettirmek için en az 16 yaşında olmak gerekiyor. Tescil işlemleri için, benzersiz sicil numarasına sahip bir etiket satın alındıktan sonra, etiketin ve hava aracının çekilecek fotoğrafı; CAAS web sitesindeki insansız uçak portalı üzerinden bazı temel kişisel bilgileri de içeren kayıt formu ile birlikte gönderilecek.

İlgili Haber | Drone ile Uçak Havada Çarpışırsa Ne Olur?

2 Nisan sonrası kayıt etiketi, 11 ABD Doları karşılığında satın alınarak tescil işlemi tamamlanacak. Kayıt etiketi online olarak CAAS web sitesinden, ülkenin posta şirketi SingPost web sitesi aracılığıyla veya tanımlanan 27 SingPost postanesinden alınabilecek.

CAAS genel müdürü Kevin Shum, zorunlu kayıt sisteminin, dronların, Singapur’da güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için geliştirilmiş düzenlemelerin önemli bir parçası dolduğu görüşünde. Kullanıcıları sorumlu bir şekilde uçmaya teşvik etmek için, onları eğitmek ve düzenlemelere uymalarına yardımcı olmak için çabalarını artırdıklarını belirtiyor.

Muhammed YILMAZ

(Visited 34 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info