Sorunlu Yolcu Pegasus Uçağını Karıştırdı

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan ve pist başına doğru ilerleyen Pegasus Havayolları uçağında sorunlu bir yolcu yüzünden gergin anlar yaşandı. Uçakta sigara içip yanında getirdiği tişörtü yakmaya çalışan, yüzü kapalı ve güneş gözlüklü kadın yolcu daha sonra ‘Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım’ diye bağırmaya başladı. Diğer yolcuların tepkisi üzerine onlarla sözlü olarak atışmaya başlayan kadına, kabin ekibinin de pet şişede bulunan suyla müdahale etmek istedi. Uçakta yaşanan gerginlik anlarına dair görüntüler, diğer yolcuların cep telefonu kameraları tarafından kayıt altına alındı.

Nikar D. adlı sorunlu yolcu polis eşliğinde uçaktan indirilerek gözaltına alınırken; tüm yolcular uçaktan indirilip terminale alındı. Uçakta ve yolcuların valizlerinde bomba araması yapıldı. Aramaların sonucunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı ve uçak rötarlı olarak Kıbrıs’a hareket etti.

İlgili Haber | Uçakta Sorunlu Yolcu Artıyor

Uçakta taşkınlık yaptığı https://boardinginfo.com/wp-admin/admin.php?page=itsecgerekçesiyle göz altına alınan ve havalimanı karakolundaki işlemleri tamamlandıktan sonra, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen Nikar D. isimli yolcu, adliyeye girişi sırasında kendisini yere atarak, “Ben bomba değilim” diye bağırmaya başladı. Mahkemenin ardından tutuklama kararı alınan Nikar D. Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine götürüldü. Ailesinin akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle karara itiraz ettiği ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildiği biliniyor. 3 defa Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü iddia edilen Nikar D.’nin son tedavisinin yaklaşık 1 yıl önce yapıldığı ve 21 gün gözetim altında kaldığı iddia ediliyor. Hakkındaki soruşturma hava ulaşım araçlarını kaçırma ya da alıkoyma suçu yönünde devam eden Nikar D.’ye ayrıca FETÖ iddiaları sebebiyle de ayrıca bir dava açıldı. Hastaneden gelecek rapora göre davaların seyri belli olacak.

İlgili Haber | Havayolları Hangi Yolcuları Kara Listeye Alabilir?

 

Muhammed YILMAZ

adbanner