Türkler Yerel Halkla Konuşmayı Seviyor | Boarding Info

Written by 21:48 Araştırmalar, SEYAHAT

Türkler Yerel Halkla Konuşmayı Seviyor

Yapılan bir araştırma Türklerin tatildeki davranışlarını mercek altına aldı.?

Türkler, tatilde en çok seyahat ettiği ülkenin vatandaşlarıyla tanışmak istiyor❗️

Türklerin %58’i seyahat ettiği ülkenin vatandaşlarıyla iletişim kurmak istiyor. Yerel halkla konuşmak konusunda %59 ile kadınlar %53 ile erkeklerden bir adım önde.

56-65 yaş grubundakilerde bu oran % 69’a kadar yükseliyor. Yani yaş azaldıkça, yabancılarla konuşma isteği de azalıyor❗️

Listenin 2. sırasında gittikleri ülkelerde kendi ülkesinden gelen turistlerle iletişim kurmak isteyenler var. Türklerin % 47’si, yurtdışındayken Türk turistlerle vakit geçirmek istiyor. Kendi ülkesinin vatandaşları ile tanışmak isteyenler arasında yine 56-65 yaş grubu %54’le listenin zirvesinde. 18-22 yaş grubunda bu oran % 33’e düşüyor.

3. sırada ise ziyaret ettikleri ülkede farklı ülkelerden gelen turistlerle tanışmayı isteyenler var. Türklerin % 43’ü farklı milletlerden insanlarla tanışmak istiyor.

Tatilde yeni insanlarla sohbet etmek yerine, kimse ile tanışmadan kafasını dinlemek isteyen Türklerin oranı ise %16.

Araştırmaya katılan Türklerin %35’i, seyahat ettiği ülkelerde kendi dilini konuşan insanlara rastladıklarında iletişim kurup tanışmak istediğini söylüyor.

Bu oran bizi dünyada tatilde kendi ülkesinden insanlarla bir araya gelmeyi en çok tercih eden 4. ülke yapıyor. Bu listenin zirvesinde % 40’la Çin var. Çin’i % 38’le İspanya ve %37 ile Romanya ve Brezilya takip ediyor. Kendi dilini konuşan insanlarla vakit geçirmeyi en az tercih eden ülke %13’le Polonya.

Tatilde kendi vatandaşlarına rastlayıp, fark edilmemek için başka bir dil konuşmaya başlayan Türklerin oranı ise % 5.

 

(Visited 37 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info