TUSAŞ ADEX Fuarı’na Katılacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) bu yıl dördüncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı (ADEX)’ na katılacak. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Bakü Expo Center’da 6-8 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşecek fuarda, platformlarının modellerini ziyaretçilerle buluşturacak olan TUSAŞ, çeşitli heyetlerle, olası bölgesel iş birliklerini görüşecek; havacılık ve uzay alandaki kabiliyetlerini de ziyaretçilerle buluşturacak. 

Dünya havacılık ve savunma endüstrisinin ilk 100 havacılık ve savunma şirketinden biri olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, tasarımından üretimine yerli, milli ve özgün projelerinin uluslararası bilinirliğine katkı sağlayacak faaliyetlerine devam ediyor.  Bu kapsamda Türkiye’nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı beşinci nesil savaş uçağı projelerinden olan Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ADEX’te ziyaretçilerle buluşturacak. 

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü ADEX’e katılıma ilişkin yaptığı açıklamada “Dünya’nın yakından takip ettiği projelerimizi ADEX’e katılacak ziyaretçilerle paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz. Geçtiğimiz aylarda TEKNOFEST kapsamında gençlerle buluştuğumuz Azerbaycan’da, bu kez bölge coğrafyasından ülkelerin devlet ve askeri yetkilileri ile bir araya geleceğiz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile birçok alanda potansiyel iş birliklerini görüşme fırsatı bulacağız.” dedi. 

adbanner