Uçaktaki Çocuk Menüsünü Çocuklar Belirledi

Uçakla hiç tanışmamış çocuklar, uçakta sunulacak çocuk menüsünü belirledi.

7 Aralık Uluslararası Sivil Havacılık Günü nedeniyle Singapur Havayolları Türkiye ve SosyalBen Vakfı çok özel ve anlamlı bir işbirliğine imza attı. Bu özel gün, düzenlenen etkinlik kapsamında çocuklarla birlikte kutlandı. Daha önce uçaklarla tanışmamış 30 çocuk, Singapur Havayolları’nın önümüzdeki aylarda uçakta servis edilmeye başlanacak olan çocuk menüsünün de jüri üyeleri oldu.

Çocuklar etkinlikten bir süre önce ‘uçuş ve uçmaya dair’ hayallerini resmetmişti. Hazırlanan menü kartlarında, çocukların çizdiği bu resimler kullanılarak onlara büyük bir sürpriz yapıldı.

Kendilerine ait biniş kartlarını alan çocuklar uçuş simulasyon alanına geçerek havacılık sektörü hakkında bilgilendirildi.  Ardından kendilerine sunulan birbirinden lezzetli yemekleri deneyen çocukların en yüksek puanı verdiği menü, Singapur Havayolları’nın İstanbul – Singapur rotasındaki çocuk yolculara ikram edilecek.

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Mark Seah, “Bu yılki Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü, havayolu operasyonlarının bir bölümünü deneyimlemek üzere 30 özel davetliyle kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan SosyalBen Vakfı ile bu projede işbirliği yapan Singapur Havayolları, topluma katkı sağlamak ve gelecek nesillerimize hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermeyi ümit ediyor.” şeklinde görüş belirtti.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “SosyalBen Vakfı olarak, 5 senedir tüm dünya çocuklarının yeteneklerini ve sosyal benliklerini geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar sayısız katma değer sağlayan aktivite gerçekleştirdik. Bugün Singapur Havayolları desteğiyle gönüllü SosyalBen’ler ve 30 çocukla çok özel bir etkinliğe imza attık. Daha önce havacılık konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çocuklarla havacılık sektörünü tanıdık, onların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdik.” şeklinde konuştu.

Çocuk jürilere katılım sertifikaları ve teşekkür hediyelerinin sunulmasının ardından etkinlik sona erdi.

Bu özel etkinliğe dair en güzel görüntülerden oluşan videoyu izlemek için lütfen tıklayın…

adbanner