Uçan Vale Hizmeti Başladı

Lüks araba sahipleri için harika bir haber.

Arabasını satın aldığı yerden yaşadığı yere ya da geçici olarak kullanmak istediği şehre uçakla taşıtan müşterileri için Etihad Havayolları uçan vale hizmetini başlattı.

Havayolunun kargo ve lojistik bölümü Etihad Cargo tarafından geliştirilen ve süper arabaları daha kolay nakletmek için yeni başlatılan hizmetin adı ‘FlightValet’.

Son derece değerli motorlu taşıtların taşınmasını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanan yeni ürün kapsamında tüm prosedürler çok daha kolay hale getiriliyor. Sahiplerine araçlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde teslim edebilmeleri mümkün oluyor. Bu hizmet kapsamında görev alan personel, özel eğitimlerden geçiriliyor.

Etihad, arabalarını tatile götürmek isteyen bireysel yolculara ek olarak, 2009’dan bu yana Formula 1 Etihad Airways Abu Dabi Grand Prix’sine ev sahipliği yapan Abu Dabi’nin Yas Marina Pisti gibi prestijli yarış pistlerinde araba sürmeyi isteyen müşterileri de kendine çekmeyi umuyor.

Uçan vale servisi, otomobil satıcıları ve dünya genelinde değerli taşıtlarını hızla gösterime sunmak isteyen üreticiler arasında da popülerliğini kanıtlayacak gibi görünüyor. İtalya’nın süper otomobil üreticilerinin çoğuna yakınlığı göz önüne alındığında, Milano Malpensa Havaalanı’nın popüler bir FlightValet merkezi olması bekleniyor.

Etihad’ın ayrıca, geçen yıl Louvre Abu Dhabi’nin lansmanında açıkladığı, değerli sanat eserlerini ve müzik aletlerini güvenli bir şekilde taşıyan FlyCulture hizmeti de bulunuyor.

adbanner