Vizesiz Kaçamak Önerileri

Kış gelmeden sonbahar kaçamağı yapmak mı istiyorsunuz❓Çok uzaklara gitmeden, doğanın tadını çıkarabileceğiniz, tarih ve kültür dolu, üstelik ekonomik bir seyahat mi arıyorsunuz❓İşte size vizesiz, yakın mesafe destinasyon önerileri:

KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ SIRBİSTAN

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, sanat, kültür ve tarihe doymak isteyenler için biçilmiş kaftan.

ADRENALİN TUTKUNLARI İÇİN KARADAĞ

Yıllarca politik tartışmaların odak noktasında bulunan Karadağ, bağımsızlığını ilan ettikten sonra Balkanlar’ın popüler turizm merkezi haline geldi. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Karadağ, kumsalları ve panoramasıyla tatilcileri kendine çekiyor. Ama Karadağ sadece yazın değil, her mevsim gezilebilecek bir ülke. Özellikle de tarihi dokularıyla Budva ve Kotor muhakkak görülmesi gereken şehirler.

OSMANLI’NIN İZİNDE BOSNA HERSEK

Bosna Hersek, ülkemizdeki seyyahların en çok ziyaret ettiği vizesiz ülkelerden. Özellikle Mostar ve başkent Saraybosna her yıl binlerce kişinin adeta akınına uğruyor.


DOĞA VE TARİHİN BULUŞMA NOKTASI GÜRCİSTAN

Vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasında son dönemde komşu Gürcistan’ın yıldızı parlıyor. Artvin’e yakın mesafedeki Batum, dağları ve masmavi deniziyle bir doğa harikası.


MUTFAĞI VE MİMARİSİYLE ARNAVUTLUK

Vizesiz seyahat denilince ilk akla gelenler Balkan ülkeleri. Bunlardan biri de Arnavutluk… Başkent Tiran, gezginlerin en çok tercih ettiği destinasyonlardan. Tiran’a uçakla yaklaşık bir saatte varılabiliyor.

CÖMERT İNSANLARI İLE MAKEDONYA

Büyük İskender’in ülkesi Makedonya, misafirperver, cömert, iyiliksever insanları ve tarihi güzellikleri ile gezginler için Balkan turlarının vazgeçilmez duraklarından.

adbanner