Wizz Air Abu Dabi’de Yeni Havayolu Kuruyor

Wizz Air’in havacılık endüstrisindeki ivmeli büyüme hızı yeni stratejilerin de hayata geçirilmesi ile anlamlı hale geliyor. Avrupa’nın en hızlı büyüyen düşük maliyetli havayollarından biri olan Wizz Air, yeni bir düşük maliyetli havayolunun (Wizz Air Abu Dhabi) kurulması için Abu Dabi Gelişim Holding (ADDH) ile ön anlaşma imzaladığını duyurdu.

Macar havayolunun yalnızca Avrupa’da değil Orta Doğu, Hindistan ve Afrika gibi diğer bölgelerde genişlemek ve büyümek konularında çok güçlü bir vizyonu var.

Wizz Air Holdings CEO’su József Váradi: “Avrupa dışında kurulan ilk havayolumuzun BAE’nin başkenti Abu Dabi’de olmasından gurur duyuyoruz. ADDH’nin yerel pazar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması, Wizz için yeni girdiği bu pazarda destek ve navigasyon açısından paha biçilemez ve bu düşük maliyetli havayolunun başarılı bir şekilde gelişmesini hızlandıracak” şeklinde yorumladı.

Yeni düşük maliyetli taşıyıcının, 2020’nin ikinci yarısında Airbus A321neo uçaklarından oluşan bir filoyla faaliyete geçmesi bekleniyor. Öncelikli odak Wizz Air’in başarılı bir şekilde çalıştığı ağlar olan Orta Doğu’dan Orta, Doğu ve Batı Avrupa’daki mevcut pazarlardaki rotaların geliştirilmesine odaklanılacak.

İlgili Haber | Wizz Air Business Class Yolcuları Nasıl Utandırdı?

Daha sonra Orta Doğu’ya yapılan operasyonlarda Afrika ve Hindistan kısmı ele alınacak. Bununla birlikte, yeni taşıyıcının piyasaya tam anlamıyla çıkabilmesi için hala bir çok yasal onay beklediğini hatırlatmakta fayda var.

Muhammed YILMAZ

adbanner