10 Milyon Dolarlık Mükemmel Uyum: Porsche ve Phenom 300E

Sonunda, lüks spor arabalarınız ile özel uçağınızın uyumsuzluğu bir sorun olmaktan çıkıyor! Kasım ayında, Alman otomobil üreticisi Porsche ve Brezilyalı uçak imalatçısı Embraer ortaklığından doğan “Duet” isimli proje ilk kez duyuruldu. Proje, mükemmel uyumu arayanlara, Porsche 911 Turbo S ve Embraer Phenom 300E’yi içeren on farklı setten birini satın alma şansı sunacak.

Porsche’nin kişiselleştirme bölüm başkanı Alexander Fabig, projeyi ”Porsche ve Embraer’ın taşıdığı ortak değerler var” şeklinde özetleyip ekliyor: “İşbirliğimizin bir parçası olarak, her iki müşteri grubuna hitap eden benzersiz bir spor otomobil ve jet ikilisini ortaklaşa geliştirmek için her iki markanın bilgi birikiminden yararlanıyoruz.”

CREDIT: COURTESY OF PORSCHE

İki şirketin birlikteliğinden oluşan özel sürüm setler, performansa, yeniliğe, teknolojiye ve özel kişiselleştirmeye büyük önem veren müşterileri hedefliyor.

Porsche’ye göre, otomobil ve jetten oluşan paketlerde; mavi ve parlak krom dekor şeritleriyle, platin gümüş metalik (parlak) ve jet gri metalik (saten-parlak) olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Hem uçakta hem de arabada sadece şanslı birkaç kişi için özel olarak tasarlanmış bir logo olacak. Car and Driver dergisine göre, logo hem uçağın hem de arabanın her yerinde bulunabildiği gibi; biri taşımayı diğeri yere sağlam basışı temsil eden iki kanat şeklinde betimleniyor.

İkna olmadıysanız bu paketi satın alan her müşterinin, pilotlar için özel üretilen türden çanta şeklinde bir sete sahip olacağını belirtmek isteriz.

CREDIT: COURTESY OF PORSCHE

Hala yeterli değil mi? Ayrıca otomobil üreticisi firma, Porsche Design’ın yeni 1919 Globetimer UTC saatinin özel bir versiyonu olarak üretilen saatin kadranı, otomobil ve jet için kullanılan renk seçeneklerine sahip.

Bu ayrıcalıklı teklifin fiyatını merak ediyor musunuz? 10.9 milyon Dolar. Bu miktar, muhtemelen canınız ne zaman bir şeyler içmek isterse sipariş edebilmeniz ve havaalanından eve giderken taksiciyle muhatap olmak zorunda kalmamanız karşılığında makul bir fiyat sayılabilir.

CREDIT: COURTESY OF PORSCHE

Şükriye Güllüçay

adbanner