Aegean Airlines Türkiye’de Nereye Uçuyor?

Yunanistan’ın milli havayolu Aegean Airlines’ın Türkiye temsilciliğini yürüten TAL Aviation; Yunan Turizm Ofisi ile birlikte 16 Aralık Pazartesi günü Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstiklal Caddesi’ndeki Şişmanoglio Megaro binasında turizmci, basın mensubu ve aralarında benim de olduğum havacılık sektöründen konuklarına özel bir davet verdi.

Havayolunun üst düzey yöneticileri ve çalışanlarının hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını yapan Yunan Turizm Ataşesi Maria Rachmanidou Yunanistan turizmini ve bu anlamda Aegean Airlines’ın katkılarını anlatan konuşmasını takiben Aegean Airlines Türkiye Ülke Müdürü V. Mirey Göldağ yaptığı sunumda; Yunan adalarının eşsiz güzelliğinin, belirli adalarda yapılabilen aktiviteleri tanıtarak, Atina’nın dört mevsim ziyaret edilebilecek bir seyahat noktası olduğunu da vurguladı.

Yunanistan ve Aegean Airlines’ın tanıtıldığı gecede, konuklara Noel Baba ve Noel Anne kıyafetleri ile hediye dağıtıldı.

Aegean Airlines 1999 yılından bu yana kısa ve orta mesafeli hatlarda birinci sınıf hizmet veren tam servisli bir havayolu. Bugün 61 uçaklık filosu ile toplam 151 destinasyona uçuş yapan, havacılık sektöründe bugüne kadar ki en büyük Yunan kuruluş olan ve 2010 yılında Star Alliance üyesi seçilen AEGEAN, halihazırda İstanbul Havalimanı’ndan Atina’ya günde 3 sefer, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan ise Atina’ya yaz sezonunda haftanın 4 günü, kış sezonunda ise haftada 3 kez karşılıklı uçuyor.

Muhammed YILMAZ

adbanner