Anadolu Jet Uçağında Tek Başına Uçtu | Boarding Info

Written by 11:31 SEYAHAT, Seyahat Öyküleri

Anadolu Jet Uçağında Tek Başına Uçtu

Edebiyat dünyasının sevilen isimlerinden yazar Ethem Baran, ilginç bir uçuş macerası yaşadı. 3 farklı denemede Ankara’dan Ağrı’ya uçmayı başaramayan Baran, son olarak Anadolu Jet uçağında Erzurum’dan Ankara’ya tek başına seyahat etti.

Okurlarıyla buluşmak için düzenlenen imza günü etkinliği kapsamında Ağrı’ya gitmek üzere yola çıkan Ethem Baran, 3 farklı denemede de Ağrı’ya ulaşmayı başaramadı.

Baran’ın 3 Haziran’daki Ankara-Ağrı uçuşu, uçuşa bir gün kala kendisine gelen bir mesajla iptal edildi. 6 Haziran’da Ağrı’ya gitmek üzere Ankara’dan uçağa binen Baran’ın uçuşu, yaklaşık yarım saat uçağın içinde oturduktan sonra, uçak daha havalanmadan, Ağrı’daki pistte yaşanan bir sorun nedeniyle iptal edildi. Baran ve diğer yolcular uçaktan indirildi.

Son olarak 13 Haziran’da TK7094 sefer sayılı uçuşla Ağrı’ya gitmek üzere Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yaklaşık 50 dakika gecikmeyle havalanan Anadolu Jet’e ait TC-SBN tescilli Boeing 737-800 uçağı, uzun süre Ağrı üzerinde tur attıktan sonra, pistteki sorun nedeniyle Erzurum’a divert kararı aldı.

Erzurum’a inişin ardından yolcular Ağrı’ya otobüs ile gönderilirken, imza günü iptal olan Baran, Ankara’ya dönmeye karar verdi. Ağrı’ya gitmek üzere Ankara’dan bindiği Anadolu Jet uçağıyla yeniden Ankara’ya tek başına yolculuk yaptı.

Yazar Ethem Baran, Anadolu Jet uçağında Erzurum’dan Ankara’ya tek başına seyahat etti

Ağrı Havalimanı’nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle imza günü etkinliğinin iptal edilmesi ve okurları ile buluşamamış olmanın üzüntüsünü dile getiren Baran, havalimanındaki sorunların bir an önce giderilmesi ve Ağrı Havalimanı’nın uçuşlara uygun hale getirilmesini umduğunu belirtti. 

Ethem Baran, 180 kişilik bir yolcu uçağında tek başına seyahat etmenin oldukça farklı bir deneyim olduğunu söylerken, uçuş süresince kokpit ve kabin ekibiyle sohbet ederek uçuşu tamamladıklarını anlattı. Baran, Ağrı’da okurlarına imzalayamadığı kitaplarını, uçuş ekibine imzaladığını söyledi…

(Visited 892 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info