Arkadaşlarının Uçuşlarını Takip Etmek İsteyenler İçin: Flighty 3.0

Uçuşunuza dair ayrıntıları paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Flighty 3.0, uçuş bilgilerinizi, aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşmayı ve onların uçuşlarını takip etmeyi kolaylaştıran bir güncelleme. Apple kullanıcılarının aşina olduğu ‘Bul’ özelliği veya FlightRadar24 üzerinden canlı uçuş takip etmeye benzeyen Flighty 3.0, çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Herhangi birinin uçuşuna dair ayrıntılarını takip etmek her zaman oldukça zor ve zahmetli bir görevdir. Uçuş bilgilerini hatırlamak, e-postalar içinde boğulmak veya havayolunun mobil uygulamalarını karıştırmak, ekran görüntüsü almak ve iletmek; uçuş tarihlerini ve saatleri kişisel takviminize eklemek gibi bir süreci her zaman yönetmek zor. Özellikle takip ettiğiniz kişi, sık uçan biriyse.

2019 yılında kullanıma sunulan yeni nesil seyahat uygulaması, geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme ile kullanıcılarını sevindirdi. Flighty 3.0 ile her şey tek platform üzerinden gerçekleştirilebildiği için, uçuş bilgilerini paylaşmak, hatırlamak ve takip etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Flighty 3.0 nedir?

Herhangi bir uçuşunuza ait bilgileri, aileniz, arkadaşlarınız veya meslektaşlarınızla paylaşmanın yeni yolu olduğunu söyleyen Flighty 3.0, seyahat uygulamasının en son güncellemesi. Bir kullanıcı, uygulama üzerinden başka biriyle bağlantı kurduğunda, onun tüm seyahatlerini görebilir ve otomatik olarak devam eden uyarılar almaya başlar. Bu durum, birinin uçuş detaylarını kontrol etmeyi, cep telefonu üzerinden, her zaman ve her yerde kolayca erişilebilir hale getirir.

Uçuşta yaşanan değişiklikler, uygulama üzerinden hızlıca güncellendiği için, kullanıcılar artık ‘bana uçuş bilgilerini gönder’ demek zorunda kalmıyor.

Flighty’nin Kurucusu Ryan Jones, yeni güncellemeyi açıklarken şu bilgileri vurguluyor:

“Hepimiz bunları yaşadık. Uçuş numaralarını araştırıyoruz, uçuşta yaşanan her güncellemeyi mesajla bildiriyoruz. Kimin ne zaman varacağını ancak bu şekilde öğreniyoruz. Flighty 3.0 tüm bu sorunları otomatik olarak çözüyor. Sevdiklerinizi bir kez uygulamaya davet edin ve gerisini bize bırakın. Uçuşların son durumu ile ilgili anlık uyarı ve bildirimler almaya başlayın.”

Flighty 3.0 nasıl çalışır?

Her şey oyunun kurallarını değiştiriyor gibi görünse de aslında pek öyle değil. Yeni başlayanlar için, Flighty 3.0 kullanıcılarının, aile üyelerini, arkadaşlarını bir kez eklemesi gerekiyor. Bir daha asla eklemeye gerek duymayacaklar. Bağlandıktan sonra, bu kişiler tarafından uçuş rezervasyonu yapıldığında veya önceden yapılmış bir uçuş rezervasyonu varsa, uçuşlar otomatik olarak görüntülenmeye başlıyor.

Flighty’deki yeni ‘Bugün’ ekranı, uygulama üzerinden bağlantı kurulan kişiler arasında, önümüzdeki 24 saat içinde uçuşu olan herkesin uçuş detayları ve konumlarını gösteriyor. Güncelleme ayrıca uçuşlarda yaşanan değişiklikler, iptaller, gecikmeler gibi durumları da otomatik olarak aktarıyor. Kullanıcılar, uçuşlar ile ilgili her ayrıntı hakkında bilgilendirilebiliyor. Gecikmeler, kalkış ve iniş saatleri gibi temel bilgilere ulaşabiliyor.

Ayrıca, uçuş numarası yerine kişinin adını ve profil fotoğrafını belirten bildirimlerle, o kişi indiğinde tek bir uyarı ile bilgilendirilme seçeneği de bulunuyor. Ancak daha fazla gizliliği tercih eden kullanıcılar, istedikleri zaman paylaşım özelliğini açıp kapatabilir ve uçuşlarını yalnızca paylaşmayı seçtikleri kişilerin görmesini de sağlayabilir.

Uygulama Güvenli mi?

Flighty 3.0’ın bir sosyal veya genel ağ değil, tamamen ‘Arkadaşların Uçuşlarını Takip’ uygulaması olduğunu da belirten Jones’a göre, uygulama ve güncellemeleri, gizlilik içinde ve yalnızca seçilen bir grupla paylaşım için oluşturuldu. Asla takipçi sayısını artırmak veya doxing gibi amaçlar ile ortaya konulmadı.

Bu durum, uygulamanın rezervasyon kodları, koltuk numaraları ve kredi kartı bilgileri gibi hiçbir hassas bilgiyi ifşa etmeyeceği anlamına geliyor. Ve bu uygulama tamamen ücretsiz. Çünkü, ne kullanıcının kendisi ne de onun sevdikleri, uçuşlarına ait bilgileri paylaşmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değil.


İlgili Haber | iPhone Mesajı Üzerinden Uçuş Takibi Nasıl Yapılır?

adbanner