Atlanta Havalimanı’na Tuvalet Yönetim Sistemi Kuruluyor

Atlanta Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı, her yıl 100 milyondan fazla yolcuyu ağırlayarak dünyanın en işlek havaalanı ünvanını yeniliyor.. Havalimanı yönetimi, aldığı bir kararla, daha gelişmiş bir yolcu deneyimi sunabilmek için tuvalet yönetim sistemi kuruyor.

Kararın arkasında, havaalanındaki tüm tuvaletlerin çalışır durumda olmasını ve gerekli malzemelerin stoklanmasını sağlayabilmek fikri yer alırken, yönetim sistem için KOLO Akıllı İzleme Sistemi’ni seçti. KOLO’nun havalimanına entegre edilecek sistemi, Cloud tabanlı kablosuz teknolojiler ve sensörler tarafından destekleniyor.

İlgili Haber | Atlanta Havalimanı’nda Plastik Yasağı

Sistem, tuvaletlerin tamamıyla; lavabolar, pisuarlar ve tuvalet armatürleri aracılığıyla bağlantılı durumda. Bir yerin derhal temizlenmesi gerektiğinde, sistem tarafından, ilgili personel bir mobil veya web uygulaması aracılığıyla uyarılıyor.

Ayrıca tuvaletlerde sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlamak için; sistem müşteri geri bildirim monitörleriyle de bağlantılı durumda.

Atlanta Airlines Terminal Şirketi Başkanı ve CEO’su Kofi Smith: “Ticari havalimanlarının tuvaletlerinde kullanıcıların büyük sorunları ve şikayetleri olduğunu biliyoruz. Bu sistem sayesinde, yolcularımız için dünya standartlarında bir deneyim sunma arayışımızda önemli bir adım atıyoruz. Yolcularımız üzerindeki etkisinin olumlu olacağına inandığımız için tuvaletlerimizi geliştirmeye öncelik verdik.” dedi.

İlgili Haber | Los Angeles Havalimanı’nda Tuvaletler Akıllanıyor

İlgili Haber | Uçak Tuvaletlerinde Neden Kül Tablası Var?

 

 

adbanner