Atlasglobal Yönetiminden Personele Şok Talep: Maaşlarınızı Yarıya İndirin!

26 Kasım Salı günü yaptığı açıklama ile nakit sıkıntısı nedeniyle 21 Aralık 2019 gününe kadar faaliyetlerine ara vereceğini duyuran Atlasglobal Havayolları’nda krizin çözümü için çeşitli çareler düşünülüyor.

Bir yandan filodaki kiralık uçaklar sahiplerine gönderilirken, diğer yandan şirkete ortak bulma arayışları da sürüyor.

İlgili Haber | Atlasglobal Uçuşlarını Neden Durdurdu? Havayolları Neden İflas Yarışına Girdi?

Son olarak yaşanan gelişme ise gündeme yine bomba gibi düştü. Atlasglobal’in uçak bakım onarım hizmeti veren iştiraki şirketi ATS Team çalışanlarına atılan toplu mailde, personelden Aralık ayı maaşlarının yarıya indirilmesi konusunda bir taahhüt istendi.

Personelden mailin ekinde gönderilen formu doldurmaları istenirken, bu sayede 01.12.2019-31.12.2019 dönemi için çalışanların maaşlarının yarısından feragat etmeleri talep edildi.

Bu duruma gerekçe olarak ise çalışanlar ile olan birlikteliğin devam ettirilmek istenmesi, geçici dönemden en az zararla beraber çıkılabilmesi, istihdam anlamında şirkete kalıcı zararlar verilmesinin önüne geçilmesi olduğu vurgusu yapılırken; çalışanlardan anlayış beklendiği dile getirildi.

ATS Team personeli gelen mail ile adeta şok olurken; bu maile nasıl bir tepki verileceği ve bundan sonra neler yaşanacağı merak konusu oldu.

Muhammed YILMAZ

adbanner