Avrupa'da En Çok Instagramlanan Sahiller | Boarding Info

Written by 14:35 EN'LER - İLK'LER, Şehir - Ülke

Avrupa’da En Çok Instagramlanan Sahiller

Yaz mevsimi yaklaşıyor. Pek çoğumuzu yaz tatilini nerede geçirmeliyim telaşı çoktan sardı bile. Gideceğimiz yere karar verme aşamasında göz önünde bulundurduğumuz bir kaç seçenek var: Hava durumu, ulaşım, plajlar ve orada yapılacaklar listesi. Gerçi bizim bir de Dolar Euro kuru ne olacak derdimiz var.

Ancak son dönemde insanların tatil yeri belirleme konusunda göz önüne aldığı yeni kriter güzel fotoğraflar çekinmesinin mümkün olup olmadığı.


İlgili Haber | Sahil Kasabalarında Evler Neden Renkli?


Seyahatler ve tatillerin, fotoğrafçılık becerilerini test etmek için iyi bir fırsat olduğuna inananlar için, Globehunters, Avrupa’nın en iyi 60 plajını araştırmış.

Listedeki yerler, insanların instagramda en fazla fotoğraf paylaştığı lokasyonlar olması ile öne çıkıyor. Eğer siz de bunlardan birine giderseniz paylaşacağınız fotoğrafların daha fazla like alacağını söylemek mümkün.

Kıtamızdaki en popüler plaj 980.000’den fazla fotoğrafın paylaşıldığı İtalya’nın Positano şehri. Göz alıcı Amalfi Sahili’ni de bünyesinde bulunduran Positano’nun dünyaca ünlü bir yer olma serüveni John Steinbeck’in 1953 Mayısında Harper’s Bazaar’a yazdığı yazının ardından müthiş bir ivme kazandı. Steinbeck’in “gerçek olamayacak kadar güzel, rüya gibi bir yer” olarak betimlediği Positano, Elizabeth Taylor ve Richard Burton’dan Gwyneth Paltrow ve Reese Witherspoon’a kadar çok sayıda ünlü ziyaretçiyi ağırladı.

View this post on Instagram

Present THE PHOTO OF THE DAY⭐March⭐27⭐2018⭐ 📷artist👉 @photosbyusher 📍location #positano 📷Visitate la sua bellissima Galleria 📷 Visit his/her amazing gallery🔷🔷🔷 🔶🔶🔶✨✨✨🔝🔝🔝👑💫💫💫🏆🏆🏆 ⓒ ⓞ ⓝ ⓖ ⓡ ⓐ ⓣ ⓤ ⓛ ⓐ ⓩ ⓘ ⓞ ⓝ ⓘ 🔷🔷🔷🔶🔶🔶🔷🔷🔷🔶🔶🔶 Segui/follow @DESTINATION_AMALFICOAST @DESTINATION_ITALY @DESTINATION_WORLDPIX @DESTINATION_SEA Tag#destination_amalficoast Admin Profile @cacciatore_di_sogni 💫💫💫🔝🔝🔝👑✨✨✨🏆🏆🏆 🔶🔶🔶 🚫STOLEN  PHOTO 🚫WEB PHOTO Ceck by www.tineye.com #amalficoast#capri#italy#italia#AwesomeEarth #BestVacations #EarthFocus#follow4follow#instatravel#Exklusive_Shot #instagram#italytour#BeautifulDestinations#like4like#DiscoverGlobe#Discover_Vacations #BestDiscovery#mediterranean#Places_Wow#TopEuropePhotos#instagood#instaitalia#italytravel#Europa#likeforlike#panorama#architecture#paradise 👉REPOST GRADITO/PLEASING REPOST OR SCREEN👈 🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶

A post shared by 🔶📷 AMALFICOAST AND CAPRI 📷🔷 (@destination_amalficoast) on

Avrupa’da en çok fotoğraflanan ikinci plaj ise 460.000’den fazla post ile İngiltere’nin güney sahilindeki Brighton. Londra’nın güneyinde bulunan Brighton’a trenle yaklaşık bir saatte ulaşmak mümkün. Üzerinde bir eğlence parkını da bulunduran Brighton İskelesi bölgedeki en ünlü cazibe merkezlerinden biri. Graham Greene’in gerilim üçlemesi “Brighton Rock” ve The Who’nun 1973 yılında piyasaya çıkardığı “Quadrophenia” albümü Brighton’un ününe ün kattı. Gidenler, iskelenin altında, çakıl taşları ve renkli kulübeler ile mükemmel instagram fotoğrafları yakalayabilir.


İlgili Haber | 2017’de Instagram’da En Çok Nereyi Fotoğrafladık?


İlgili Haber | Instagram’da En Çok Paylaşılan Havalimanları


İşte Avrupa’da en çok fotoğraf paylaşılan sahiller

 1. Positano: Salerno, İtalya
 2. Brighton Plajı: Brighton, İngiltere
 3. Nissi Sahili: Ayia Napa, Kıbrıs
 4. Durdle Kapı Sahili: Dorset, U.K.
 5. Playa d’en Bossa Plajı: İbiza, İspanya
 6. Bournemouth Sahili: Bournemouth, İngiltere
 7. La Pelosa Plajı: Stintino, İtalya
 8. Praia da Rocha: Algarve, Portekiz
 9. Barceloneta Plajı: Barselona, İspanya
 10. Cala Salada: İbiza, İspanya
 11. Kleopatra Plajı, Alanya, Türkiye

(Visited 89 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info