Biletinizi Upgrade Etmek İçin En İlginç Yöntemler | Boarding Info

Written by 18:29 EN'LER - İLK'LER, Havacılık

Biletinizi Upgrade Etmek İçin En İlginç Yöntemler

Virgin Atlantic, Havayolları, şirketin yeni kredi kartlarını tanıtmak ve sunduğu avantajları duyurmak için ilginç bir projeye imza attı. Londra Heathrow Havaalanı’nda konuşlandırılan ağır çekim kameraları aracılığıyla, yolcuların yüz ifadeleri kaydedildi.

Hiç beklemedikleri anda yolculara ücretsiz olarak business ya da first class sınıfına upgrade edildikleri söylendiğinde yolcuların verdiği tepkiler gözlemlenmeye çalışıldı. Havayolu, yolcuların verdiği tepkileri “Upgrade Face – Upgrade Suratı” olarak adlandırdı.

Her insan aldığı iyi habere farklı tepkiler ile karşılık verir. Çoğu insanda ağızlar hemen açılır, bir çok kişi bunun gerçek olamayacağı inançsızlığı ile durumun ciddiyetini anlamaya çalışır. Bir kısım insan, elleriyle yüzünü kapatır ya da zevkle çığlık atmaya başlarlar.

“Upgrade surat”, bir havaalanında mümkün olan en heyecan verici anlardan birinin ifadesidir.

UPGRADE İÇİN YOLCULAR NELER YAPIYOR?

Çoğu yolcuya göre uçakta böylesine önemli bir ödülü elde etmek hiç de kolay değil. Virgin Atlantic tarafından yapılan küçük bir ankete göre, yolcular, ücretsiz bir upgrade hakkı için en popüler yöntemin iyi bir izlenim yaratmak olduğunu düşünüyor.

İnsanların yüzde 38’i belki ücretsiz upgrade olurum düşüncesiyle havalimanına gelirken en güzel kıyafetlerini giymeye çalışıyor. Yüzde 36’sı ise ücretsiz upgrade umuduyla bekleme salonuna erkenden gelip oturuyor.

Sık uçan deneyimli yolcuların yaklaşık yüzde 35’i, böylesi bir ödül için check-in kontuarındaki görevliyle flört etmeye çalıştıklarını itiraf ediyor.

Ancak bazı ödül avcısı yolcular ücretsiz upgrade için daha dolambaçlı yolları tercih ediyor. Yolcuların yaklaşık beşte biri yeni evliymiş ve balayına gidiyormuş gibi davranarak havayolundan bir jest beklentisine giriyor. Yolcuların yüzde 5’i ise gazeteci olduğunu iddia ediyor. (Ben bunu kimsenin yapmamasını öneriyorum. Ülkemizde de gazeteci olduğu için kendini havayollarının business class sınıfının doğal üyesi sanan insanların da oldukça fazla olduğu bilinen bir gerçek tabi. Yani ülkemizde bu oranın çok daha yüksek olduğu kesin!)

Yolcuların ücretsiz upgrade için denediği yöntemlerin en sıradışı olanları da araştırıldı.

  • Eski eşiyle aynı uçakta olduğunu söyleyen bir adamın, uçakta kavga etmememiz için beni business class sınıfına upgrade edin talebi
  • Eğer bileti upgrade edilirse uçakta mürettebat için bir gösteri yapabileceğini teklif eden sihirbaz
  • Kısa süre önce sevgilisi tarafından terk edilmiş genç bir adamın, eğer first class sınıfında uçarsam kırılan kalbime bir parça merhem olur talebi

en çok öne çıkanlar oldu.

(Visited 892 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info