British Airways Yolcularına Yeni Uyku Kabini

British Airways, Londra Heathrow’daki Galleries First Lounge’da hizmete aldığı yeni uyku kabinlerini tanıttı. Yakın gelecekte iki ayrı özel yolcu salonunda daha bu uyku kabinlerinin yer alması bekleniyor. Uyku kabinlerinin, seyahatlerini arasında uzun bir bekleme süresi olan yolcular için, kısa bir şekerleme yapabilmeleri adına en uygun şartları sağladığı söyleniyor.

British Airways, yolcularına seyahat öncesinde biraz dinlenme fırsatı vermek için, Restworks’ün “kestirmek için tasarlanmış Dünya’nın ilk koltuğu” sloganıyla tanımladığı MetroNaps EnergyPods uyku kabinlerini, özel yolcu salonlarında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Nasıl Çalışıyor?

  • Yolcuların, uyku kabinleri için önceden rezervasyon yapma şansı olmayacak. İlk gelene ilk hizmet esası geçerli olacak.
  • Yolcular yaklaşık 20 dakika dinlenebilecek. Sandalye, titreşim ve ışık gibi özelliklerini kullanarak yolcuyu otomatik olarak uyandıracak
  • Bu kabinleri denetleyen bir British Airways çalışanı olacak. Yolcunun dinlenmesi bittiğinde sıcak bir havlu ile yolcunun kendine gelmesi sağlanacak.

Bazı yolcuların, klostrofobik bulduğunu söylediği uyku kabinlerinin önümüzdeki süreçte, British Airways’in başka özel yolcu salonlarında (lounge) da yer alması bekleniyor.

 

adbanner