Türkle Cam Kenarı mı Seviyor Yoksa Koridor mu? | Boarding Info

Written by 18:19 Araştırmalar, SEYAHAT

Türkle Cam Kenarı mı Seviyor Yoksa Koridor mu?

Türkiye’deki uçak yolcularının koltuk tercihlerini analiz etmek amacıyla yapılan araştırma ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Anket sonucuna göre, Türk seyahat severlerin % 65’i uçakta ön tarafta oturmayı tercih ediyor. %30’u uçağın orta bölümünde ve kalan % 5’i ise uçağın arka tarafında oturmayı seçiyor.

Araştırmaya katılanların % 83,7’si pencere kenarındaki, % 13,1’i koridoru ve % 3,2’si orta koltuklarda oturmayı tercih ediyor.

Seyahat severler kötü kokan ve yüksek sesle konuşan gürültücü yolcuların yanında yolculuk yapmanın ise oldukça can sıkıcı olduğunu düşünüyor.

Uçak yolcularının % 71,6’sı yerli hava yolları içinde THY’nin koltuklarını konfor açısından en iyi olarak tanımlıyor. Araştırmaya katılanların % 9’u Anadolu Jet, % 7,2’si Pegasus ve geriye kalan % 12,2’lik kısım da diğer yerli hava yolu şirketlerinin koltuklarının konfor açısından en iyi olduğunu ifade ediyor.

Araştırmaya göre uçak yolculuğu esnasında seyahat severlerin uçakta olmasını istediği en öncelikli özellik ise % 55,2 ile daha geniş diz mesafesine sahip koltuklar.
İkinci sırada % 19,1 ile uçaklarda canlı maç yayını izlemek isteyenler geliyor. % 11,3’lük kesim ise daha geniş kolçak istiyor.

(Visited 559 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info