Bir Mektupla Business Bileti Kaptı | Boarding Info

Written by 20:10 SEYAHAT, Seyahat Öyküleri

Bir Mektupla Business Bileti Kaptı

Dokuz yaşındaki küçük gezgin, business class sınıfında seyahat etmeyi çok istiyordu. Bunu gerçekleştirmesinin mümkün olup olmadığını anlamak için yapması gereken tek şey bunu sormaktı.

Avustralyalı çocuk, Jetstar Havayolları’na yazdığı mektuba “Benim adım Jasper Francis. 9 yaşındayım ve Melbourne’ye bir saat uzaklıkta yaşıyorum” cümlesi ile başladı.

“Size çocukların kendi başlarına yaptıkları uçuşlarda business sınıfında uçmasına izin verilip verilmediğini sormak istiyorum. Boeing 787 Dreamliner uçağınız ile yapacağım MEL-BKK uçuşumu upgrade edebilmek için harçlıklarımı biriktiriyorum”diye yazdı ve bunun için ne kadar ücret ödemesi gerektiğini sormadan hemen önce de 85 dolar biriktirdiği bilgisini ekledi.

Mektubu, üzerine bir Jetstar uçağının bulutların arasında uçtuğu resmi ile süslediği bir zarfa koyarak, havayoluna gönderen Francis, havayolunun tüm çalışanlarının gönlünü fethetmeyi başardı. Tüm çalışanlar kendilerine ait 50 dolarlık hediye kuponlarını, Jasper’ın isteği üzerine onun uçuşunun upgrade edilmesi için kullanmaya karar verdi.

Personelin bu cömertliği sayesinde, hem Jasper hem de babası, bu yaz Bangkok’a giderken business sınıfında uçacaklar.

Üstelik hepsi bu değil. Mektubun üzerine havacılık meraklısı Jasper ve ailesi hafta sonu Jetstar’ın Boeing 787 Dreamliner turnesine davet edildi ve uçuş ekibi ile buluşup kokpitte pilot koltuğunda oturdu.

Jasper’in ebeveynleri, oğullarının her zaman uçaklar ile çok ilgili olduğunu ve sürekli business sınıfında uçmanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiğini söyledi.

Anne Francis, “Jasper her zaman business sınıfında seyahat etmek istiyordu ve her seferinde havalimanına gittiğimizde, check-in bankosuna gidip business sınıfına upgrade edilip edilemeyeceğini soruyordu” dedi.

Jasper bir gün pilot olmak istediğini ve gökyüzünde olmanın harika bir deneyim olduğunu söylüyor. Uçuşlarda ne yaptığı sorusuna ise “Sadece her şeyin üstünde olduğumu hissediyorum, aşağıdaki güzel manzaralara bakıyorum” diye cevap veriyor.


İlgili Haber | 7 Yaşındaki Çocuk Uçağa Gizlice Bindi


İlgili Haber | Yolcu Uçağında Tek Başına Uçmak


(Visited 46 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info