Delta Havayolları Tom Brady’i Neden Stratejik Danışman Yaptı?

ABD’li Delta Havayolları, Amerikan futbolu efsanesi Tom Brady ile güçlerini birleştirdi. Üstelik bu iki marka arasındaki iş birliğinin temeli, basit bir reklam kampanyasına dayanmıyor.

Delta Air Lines ile tam yedi kez Super Bowl şampiyonluğuna ulaşan Tom Brady arasında bir iş birliği hayata geçirildi. Bu partnerlik, Brady’nin, uzun vadeli bir stratejik danışman olarak, takım çalışması, performans, azim ve başarı konularındaki uzmanlıklarını, Delta’ya aktarmasını amaçlayan yenilikçi bir ortaklık olarak özetlendi.

Bu yeni ortaklığın detayları, Brady’i, Delta’nın tüm dünya genelindeki çalışanları, yolcuları ve diğer önemli paydaşlarının yanı sıra stratejik girişimlerine dahil edecek çok sayıda unsuru içeriyor. Delta, bu ortaklığın, Brady’nin kazanma ruhunu ve insanlara kendilerinin en iyi versiyonu olma konusunda ilham verme tutkusunu, Delta’nın insanları en büyük potansiyellerine bağlama hedefiyle birleştireceğini iddia ediyor.

Brady’nin iş tanımı özellikle şu hedeflere odaklanacak:

  • Çalışanlar — Brady, havayolunun 90.000’den fazla çalışanı için stratejik eğitim ve ekip çalışması araçları geliştirmek ve tavsiyelerde bulunacak
  • Yolcular — Brady, Delta’nın “Tırmanmaya Devam Et” anlayışını benimseyerek, Delta’nın pazarlama ve müşteri etkileşiminin belirli öğelerinde, şirketin marka kimliğini destekleyecek
  • Topluluklar — Brady, Delta’nın, çalışanların yaşadığı ve çalıştığı toplulukları olumlu yönde etkilemeye yönelik çalışmalarını destekleyecek ve yeni nesil Delta topluluk liderlerine ilham verecek

Delta CEO’su Ed Bastian bu iş birliğini şöyle özetliyor:

“Delta çalışanları, birinci sınıf performansa, mükemmelliğe ve sınıfının en iyi sonuçlarına ulaşma arzusuna olan bağlılıklarıyla hareket ediyor. Tom gibi bir lideri Delta ekibine dahil etmek, dünyayı birbirine bağlama misyonumuzu geliştirirken meslektaşlarımız, müşterilerimiz ve topluluklarımız için sürekli iyileştirme çabamızı hızlandırıyor.”

Tom Brady ise yeni rolünü şöyle tanımlıyor:

“Yıllardır sevdiğim ve saygı duyduğum bir şirket olan Delta ailesine katıldığım için minnettarım. Uçuş görevlisi bir anneyle büyüdüğüm için, kusursuz hava taşımacılığını mümkün kılan insanlara her zaman hayran olmuşumdur. Kariyerim boyunca takım arkadaşlarım ve ben, sayısız kez Delta’ya uçtuk. Hayatımızın en önemli maçlarından bazıları için saatlerce seyahat ederek, hatta Super Bowl galibiyetlerini uçakta kutlayarak geçirdik.”

“Bu oyun, takımları mükemmel liderlik ve mükemmelliğe bağlılık üzerine inşa edildi. Delta kesinlikle bu nitelikleri paylaşıyor. Şimdi Ed ve Delta ekibiyle birlikte şirketin başarısını sürdürmek için üzerime düşeni yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bastian ve Brady, yeni ortaklığın detaylarını CNBC’de katıldıkları bir televizyon programında anlattı.

Delta Ne Yapmak İstiyor?

Brady’nin mutlak bir efsane oluşu ve çok büyük bir tanınırlığa sahip olması nedeniyle, Delta’nın Brady’i bir pazarlama figürü olarak kullanacağı kesin. Delta’nın Boston’daki varlığını artırmaya çalıştığını ve Brady’nin de yıllarca Patriots için oynadığını ve burada efsane olduğunu düşündüğümüzde, son derece doğru bir hamle gibi görünüyor.

Brady’nin geçmişte yaptığı iş birlikleri ve farklı markalara verdiği destek konusunda soru işaretleri uyandıran bir geçmişi var. FTX’in ile yaptığı iş birliğinde on milyonlarca Dolar kaybettiği biliniyor.

Brady ve Delta arasındaki işbirliğinin en ilgi çekici detayı, bunun sadece Brady’nin bir reklam kampanyasının parçası olmasının değil, aynı zamanda liderlik ve ekip çalışması gibi konularda, havayolunun dönüşümüne bir şekilde yardımcı olacağının vurgulanması. Brady’nin muhteşem bir oyun kurucu ve lider olduğuna hiç şüphe yok. Ancak bu becerilerinin ne kadarının büyük bir küresel havayolunda işe yarayacağı büyük bir merak konusu.

adbanner