Dünya Kupası'nda Doha-Dubai Rotasında Rekor Uçuş | Boarding Info

Written by 17:04 Güncel-Gündem, HAVACILIK

Dünya Kupası’nda Doha-Dubai Rotasında Rekor Uçuş

FIFA Dünya Kupası süresince, Doha ve Dubai arasındaki uçuş sayısı, 6’dan 48’e kadar çıkacak. 25 Kasım’da ise büyük bir rekor kırılması bekleniyor. Katar’ın başkenti Doha Hamad Havalimanı’ndan 333 tarifeli kalkış yapılacak.

Şampiyona boyunca Katar’daki oteller tamamen dolu. Bu yüzden bazı taraftarlar, hala otellerin tam dolmadığı Dubai’de kalmayı tercih edecek. Doha ve Dubai arasındaki uçuş süresi ise sadece 1 saat. İki şehir arasındaki uçuşlara olan talepteki artışın nedeni, Dünya Kupası’nı izlemeye gelecek bir çok insanın Dubai’de konaklayacak olması. Bu ziyaretçilerin maçlar için kendilerini iki şehir arasında getirip götürecek uçuşlara olan talebi, ciddi bir ihtiyaç doğuracak.

Normalde Dubai-Doha rotasında gerçekleştirilen uçuşlar, yalnızca Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştiriliyor. Günde 6 kez karşılıklı gerçekleştirilen uçuşların, üçü Qatar Airways ve üçü de flydubai tarafından icra ediliyor.

Doha-Dubai rotasında, Dünya Kupası süresince rekorlar kırılacak

Ancak günlük uçuş sayısı 48’e çıkarıldığında, bu uçuşların 42’si, çok daha yüksek kullanılabilir kapasiteye sahip olması nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı yerine Dubai World Central Havalimanı‘ndan yapılacak. Dubai International Havalimanı, günde 6 Doha uçuşuna ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Eklenecek 42 uçuşun 33’ünü flydubai icra ederken; kalan 15’ini Qatar Airways gerçekleştirecek.

Doha-Dubai rotasında bu süreçte, Airbus A330-300, A330-200, Boeing 787-9, 787-8, 777-200LR ve 777-300ER gibi çok sayıda farklı uçak tipi görmek mümkün olacak. Ancak bu rotada en kullanılacak uçak tipi ise Boeing 737 MAX 8 olacak.

Dünya Kupası’nın devam ettiği her gün, Doha-Dubai rotasında 48 uçuş olmayacak. Örneğin organizasyonun ilk gününde bu rotada 40 uçuş planlanıyor.

(Visited 307 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info