Dünyanın En Karlı Yerleri | Boarding Info

Written by 01:00 EN'LER - İLK'LER, Şehir - Ülke

Dünyanın En Karlı Yerleri

Aranızda kar ve onun getirdiği beyazlığı seven var mı bilmem. Yağdıktan sonra hayatımızı felç ettiği durumlar bazen tatsız olabilse de yine de güzel manzaralar sunması açısından hoş bir şey olduğu gerçek.

Bazı şehirler için, devasa kar fırtınaları üzülecek bir şey anlamına gelmiyor❗️

Yıl boyunca kaydedilen kar yağışı miktarı, aşırı derecede düşük sıcaklık ortalamaları ve şehrin toplam beyazlaşma oranına bakılarak ortaya çıkarılan dünyanın en karlı 5 noktasına göz atmak ister misiniz❓

1️⃣Valdez-Alaska
ABD’nin en karlı yeri olduğunu söylemek mümkün. Buzlu Chugach Dağları ile çevrili kasabada sadece 4 bin kişi yaşıyor. Derin deniz balıkçılığı ve helikopterli kayak turizmi ile öne çıkıyor.


2️⃣Aomori City-Tohoki
Okyanustaki konumu ve dağların yüksekliği sayesinde muazzam kar yağışı miktarına sahip. Honshu adasının başkenti konumundaki Aomori, Japonca’da “mavi orman” anlamına geliyor.


3️⃣Sapporo-Hokkaido
1972 Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapması ve Japon birasının üretildiği yer olması ile ünlü olan Sapporo, her yıl şubat ayında kar festivalinde 2 milyon turist ağırlıyor.


4️⃣Quebec City
Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Quebec City, karla birlikte harikalar diyarına dönüşüyor.


5️⃣Toyama-Hokuriku
Japonya Denizi kenarında kurulu bir kent olan Toyama, çok sıcak ve nemli bir yaz geçirmesine rağmen aşırı kar alan bir yer. 1998 Kış Olimpiyatları’nın düzenlendiği Nagano yakınlarında yer alan şehir, dağcıların ünlü gezi rotası Tateyama Kurobe Alpen Route’nin de merkezi.

(Visited 263 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info