Dünyanın Sıfır Enerjili İlk Havalimanı Oteli

Singapur Changi Havalimanı (SIN) uzun zamandır, pek çok küresel değerlendirme sonucuna göre, dünyanın en iyi havalimanlarından biri olarak kabul ediliyor. Seyahatseverleri pek çok konuda tatmin etmeyi başaran havalimanı, hayata geçirilen yeni projeleriyle, her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Changi’nin kara tarafında, oldukça gösterişli bir otel, 2028 yılında hizmete başlayacak. Bu otelin en büyük özelliği ise dünyanın sıfır enerjili ilk havalimanı oteli olması.

Hotel Indigo Changi Airport’un 2028’de açılması bekleniyor. Otel, havaalanının halka açık kısmında, Terminal 2’deki otobüs duraklarının bulunduğu yerde faaliyete başlayacak. Otel, terminale kolay erişim sunacak ve yolcular bu noktadan, havaalanının diğer bölgelerine kolaylıkla ulaşabilecek.

255 odalı tesis, Changi’deki çoğu yapı gibi oldukça fütüristik bir görünüme sahip olacak. Otelde bir çatı restoranı ve bar ile piste bakan bir sonsuzluk havuzu bile düşünüldü. Otelin tasarımında ağırlıklı olarak yeşilliklere odaklanıldı. Yedi kata yayılan bitkilerle “yüzen bir orman” da otelin içinde yer alacak.

Hotel Indigo Changi Airport, Singapur’un ilk sıfır enerjili oteli olmasının yanında; dünyanın ilk sıfır enerjili havalimanı oteli de olacak. Otelin sıfır enerji özelliğine sahip olmasının nedeni, güneş panelleri, hibrit soğutma sistemleri, doğal yollarla havalandırılan koridorlar ve yağmur suyu toplama teknolojilerinin kullanılacak olması.

Hotel Indigo markası IHG’ye ait. Lüks bir marka olan Hotel Indigo, yerleştiği mülklerin bir karaktere sahip olmasına çok dikkat ederken, içinde bulunduğu bölgenin lokal özelliklerini yansıtmasını önemsemesi ile biliniyor.

Changi Havalimanı’nda halihazırda çok sayıda konaklama seçeneği bulunuyor. Havaalanının ortak alanlarında, Crowne Plaza Changi (Terminal 3) ve Yotel Changi (The Jewel Terminali) hizmet veriyor. Bu iki otel seçeneği haricinde, Singapur üzerinden aktarma yapan ancak Singapur’a giriş yapmak istemeyen/yapamayan yolcular için, havalimanının arındırılmış bölümünde (hava tarafı) birkaç transit oteli de bulunuyor.

Hotel Indigo, faaliyete başladığında Singapur Changi’deki en iyi otel olacak gibi görünüyor. Ancak sadakat programları açısından bakıldığında, havalimanında otel çeşitliliğinin yakalanamaması bir hayal kırıklığı olarak yorumlanıyor. Hem Crowne Plaza hem de Hotel Indigo, IHG One Reward Grubu’na ait olduğu için, seyahatseverlerin bir çoğu, Changi Havalimanı içinde Hilton, Hyatt, Marriott gibi diğer büyük gruplara ait otellerin olmasını da talep ediyor.


İlgili İçerik | Havalimanlarında En İyi Yemek ve Restoran Nasıl Bulunur?

adbanner