Emirates Mobil Uygulamasına Havalimanı Haritası Ekledi

Dubai merkezli Emirates, resmi mobil uygulamasına, yolcuların havaalanında yönlerini bulmalarına yardımcı olmak için yeni tasarladığı Havaalanı Haritası özelliğini ekledi.

Bu özellik sayesinde yolcular, Bluetooth ve WiFi kullanarak erişebildiği Emirates mobil uygulaması üzerinden, havalimanındaki check-in kontuarları, Emirates’in özel yolcu salonları, mağazalar, restoranlar ve ATM’ler gibi farklı alanların nerede olduğunu kolaylıkla görebiliyor.

Uygulama, havayolunun ana merkezi olan Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’ün haritalarının yanı sıra Londra Heathrow, Londra Gatwick ve Hong Kong Uluslararası Havaalanı haritalarını da içeriyor.

Emirates uygulamasının, her ay 1,5 milyon aktif kullanıcısı var ve uygulama 19 dilde kullanılabiliyor. Müşteriler uygulamada uçuş arayabiliyor, rezervasyon yapabiliyor ve eski rezervasyonlarını düzenleyebiliyor; Emirates Skywards hesaplarını da yönetebiliyor.

Dubai Uluslararası Havaalanı’nı her yıl 90 milyon yolcu kullanıyor. Yön bulma teknolojisinin de eklenmesiyle, yolcuların havaalanlarındaki deneyimleri geliştirilmeye devam ediyor.

İlgili Haber | Yolcuların Duş Konforuna İngiliz Engeli

Geçen yıl, uygulamaya, müşterilerin çalma listelerini uçaktaki koltuklarıyla senkronize etmelerini sağlayan yeni bir özellik eklenmişti. Ayrıca, Emirates, uygulama üzerinden, 3D koltuk modelleri piyasaya sürüldüğünde, sanal gerçeklik (VR) teknolojisini kullanan ilk havayolu oldu.

Geçen Ekim ayında Emirates, yolcuların tüm işlemlerinin yüz ve göz tanıma süreçleriyle hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için Dubai Uluslararası Havaalanı’na tam entegre “biyometrik yol” servisini başlattı. Akıllı Tünel olarak bilinen biyometrik yolcu sistemi, deneme amaçlı olarak Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’e konuşlandırıldı.

Geçen yıl temmuz ayında, Emirates, Dubai Uluslararası Havaalanı bagaj işletmesi için IATA 753 uyumluluk sertifikası aldı. Sertifikayı almak için, havayolu, dünya çapındaki bagaj operasyonları üzerinde tam kontrol sağlayan entegre bir Bagaj Yönetim Sistemi (BMS) geliştirdi.

adbanner