Empire State Nasıl Kırmızı-Beyaz Oldu? | Boarding Info

Written by 00:06 Destinasyon, SEYAHAT

Empire State Nasıl Kırmızı-Beyaz Oldu?

ABD’nin en yüksek 5. binası olan, New York’un simge yapılarından 102 katlı Empire State Binası’na Çıkma Koşusu 41’inci kez düzenlendi.

Empire State Binası’nın giriş katından başlayıp, 86’ıncı katında tamamlanan yarışma; 1,576 basamağı en kısa sürede tamamlamak üzerine kurulu.

250 atletin yarıştığı bu seneki yarışı, erkeklerde 10 dakika 50 saniyelik derece ile Kolombiyalı Frank Nicolas Carreno kazanırken; kadınlarda zafer, 12 dakika 56 saniyelik dereceyle 6. Kez üstüste, Avustralyalı Suzy Walsham’ın oldu.

Yarışma rekoru ise erkeklerde Avustralyalı atlet Paul Crake’nin 2003’te kaydettiği 9 dakika 33 saniyelik derecesinde. Kadınlarda rekor, Avusturyalı atlet Andrea Mayr’ın 2006’da kaydettiği 11 dakika 23 saniyelik derecede.
⏳86. kata çıkmak asansörle 1 dakikadan daha kısa sürüyor❗️
✈️New York ofisi de bu ikonik binanın 75. katında bulunan Türk Hava Yolları, organizasyona sponsor olarak binanın kırmızı beyaz ışıklandırılmasını sağladı.

Fiziksel engelli bireyleri toplumsal yaşama kazandıran çalışmalarıyla bilinen ‘Challenged Athletes Foundation (CAF) tarafından desteklenen yarışta ilk üçe giren kadın ve erkek yarışmacılara ödül olarak THY’den birer Business Class bilet verildi.

View this post on Instagram

EMPIRE STATE BİNASI NEDEN KIRMIZI-BEYAZ OLDU❓✈️🔴⚪️ 📌ABD’nin en yüksek 5. binası olan, New York’un simge yapılarından 102 katlı Empire State Binası’na Çıkma Koşusu 41’inci kez düzenlendi. 📌Empire State Binası'nın giriş katından başlayıp, 86'ıncı katında tamamlanan yarışma; 1,576 basamağı en kısa sürede tamamlamak üzerine kurulu. 🥇250 atletin yarıştığı bu seneki yarışı, erkeklerde 10 dakika 50 saniyelik derece ile Kolombiyalı Frank Nicolas Carreno kazanırken; kadınlarda zafer, 12 dakika 56 saniyelik dereceyle 6. Kez üstüste, Avustralyalı Suzy Walsham’ın oldu. 🏆Yarışma rekoru ise erkeklerde Avustralyalı atlet Paul Crake’nin 2003'te kaydettiği 9 dakika 33 saniyelik derecesinde. Kadınlarda rekor, Avusturyalı atlet Andrea Mayr’ın 2006'da kaydettiği 11 dakika 23 saniyelik derecede. ⏳86. kata çıkmak asansörle 1 dakikadan daha kısa sürüyor❗️ ✈️New York ofisi de bu ikonik binanın 75. katında bulunan @turkishairlines organizasyona sponsor olarak binanın kırmızı beyaz ışıklandırılmasını sağladı.🇹🇷 📌Fiziksel engelli bireyleri toplumsal yaşama kazandıran çalışmalarıyla bilinen ‘Challenged Athletes Foundation (CAF) tarafından desteklenen yarışta ilk üçe giren kadın ve erkek yarışmacılara ödül olarak THY’den birer Business Class bilet verildi.👏 #turkishairlines #widenyourworld #tkmoments #globallyyours #empirestate #empirestatebuilding #nyc #newyork

A post shared by Muhammed Yılmaz (@yilmazmuh) on

(Visited 262 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info