En İyi Hava Durumu Nerede? | Boarding Info

Written by 22:41 EN'LER - İLK'LER, Şehir - Ülke

En İyi Hava Durumu Nerede?

Seyahat planlamasında en önemli konulardan biri de hava durumu. Uçak bileti, otel rezervasyonu konusu kadar gideceğimiz yerin hava durumu raporlarını incelemek zorundayız. Öyle ki tüm incelemelere rağmen bazen sürprizlerle karşılaşıyoruz.

Google’de yapılan en popüler aramaların başında “… gitmek için en uygun zaman” geliyor. Fakat bu aramanın sonuçları genelde planlama yapmamızı hiç kolaylaştırmayan geniş zaman ve geniş sıcaklık değeri aralıklarını içeriyor.

Data uzmanı ve dijital guru Ryan Whitaker, yeni kurduğu bir platform olan “DecisionData.org” ile dünya haritası üzerinde hafta hafta en uygun tatil rotalarını işaretliyor ve size sunuyor.

Whitaker 10 yıl boyunca, Amerika Birleşik Devletleri’nin hava ve deniz olaylarını araştırmak amacıyla kurduğu bir kurum olan NOAA’nın yöneticiliğini yapmış. Bu haritayı oluştururken ise dünya genelinde 10 binden fazla hava istasyonundan aldığı 35 milyondan fazla veriyi derlemiş.

NASIL ÇALIŞIYOR❓

Siz sadece tatil yapmayı düşündüğünüz haftayı belirliyorsunuz, Fahrenheit veya Celsius cinsinden aradığınız ideal sıcaklık değeri aralığını ve tercih ettiğiniz yağış miktarını seçiyorsunuz.

Dünya haritası üzerinde beliren pembe noktalar size istediğiniz koşulların bulunduğu yeri gösteriyor.

 

(Visited 42 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info