En Popüler Turist Destinasyonları | Boarding Info

Written by 23:56 EN'LER - İLK'LER, Şehir - Ülke

En Popüler Turist Destinasyonları

Dünyanın en popüler turistik yerleri listesinde üst sıralarında yer almak oldukça zor. Çünkü turizm, tabir-i caizse buluttan nem kapan bir sektör. Yaşanan her gelişme doğrudan turizmi etkiliyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün her yıl hazırlayıp kamuoyuna sunduğu Dünya Turizm Barometresi ve İstatistik Eki’nin 2017 sayısında listenin zirvesinde yer alan ülkeler pek de şaşırtıcı değil.

İşte dünyadaki en popüler beş yer, geçen sene buraları ziyaret eden turist sayısı ve o ülkeyi bu kadar popüler yapan bir kaç neden:

1️⃣Fransa  82.6 milyon ziyaretçi
Eiffel Kulesi mi desek Sacré Coeur mu? İngiliz Kanalı’ndan Akdeniz’e kadar sınırındaki güzel bağlar ve plajlara diyecek zaten lafımız yok. Ülkenin ünlü şarap, mutfak ve kültürü oraya bir kez daha gitmek için yeterli sebepler.

2️⃣ABD 75.61 milyon
New York ve Los Angeles, dünyanın dört bir yanından dikkat çekiyor olabilir. Key West veya Pasifik Kıyı Otobanı’nda bir yolculuğa çıksanız, Yosemite Ulusal Parkı’nın ve Yellowstone Milli Parkı’nın doğal mucizelerine şahit olsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Amerikayı tamamen keşfetmek en az 2 insan ömrü ister

3️⃣İspanya 75.56 milyon
İspanya’nın en güzel plajı, Barselona’nın kıyısında değil, Ibiza gibi parti merkezli bir adada veya Costa del Sol’da. San Sebastian’dan kuzeye doğru, ülkenin en iyi mutfağını bulacaksınız. Kültür arıyorsanız, Prado ve Reina Sofia gibi Madrid’in birinci sınıf müzeleri var. Ülkedeki canlı gece hayatı sizi günlerce uykusuz bırakabilir.

4️⃣Çin 59.3 milyon
Dünyanın en kalabalık ülkesi muazzam güzelliklerle dolu. Yasak şehir Pekin Çin Seddi ile sadece ülkenin değil kültürün de başkenti. Şangay doğu ile batının buluşması. Hong Kong zenginliğin ve sahil güzelliğinin birleşimi. Guangzhou gibi ülkenin en uzak bölgelerinde bile gelişmekte olan mega kentler size göz kırpıyor.

5️⃣İtalya 52.4 milyon
Batı Dünyasının merkez üssü İtalya. Roma sonsuza dek sürecek tarihi bir iz, Milano modanın ve zenginliğin modern sermayesi, Venedik’in kanalları, Floransa’nın romantik çekiciliği Toskana ve Liguria güzelliğin derinlikleri. Daha ne olsun?

 

(Visited 132 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info