En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Seyahat severler olarak hepimizin ortak derdi ucuz uçak bileti bulmak. Bunun için her türlü taktiği deniyor, birbirinden ilginç yöntemlere başvuruyoruz.

Uçak bileti arama motoru Skyscanner, 2019 Uçuş Raporu’nu açıkladı. Rapora göre ucuz uçak bileti almak için en uygun zaman, pazar günü saat 13:00 civarı.

Saat 15:00-18:00 arasında bilet almaktan kaçınmanızda fayda var.

Yaz tatili planlarınızı yapmak için en uygun zaman ise içinde bulunduğumuz Ocak ayı. Yılın en ucuz uçak bileti fiyat ortalaması Ocak ayına ait. Onu Şubat ve Ağustos takip ediyor.

UCUZ BİLET İÇİN TÜYOLAR

Skyscanner raporunda ucuz bilet için önerilen 3 püf noktası da var:

?Rezervasyon esnasında; hem kalkış hem varış destinasyonu için, asıl hedeflediğiniz şehir veya havalimanı yakınlarındaki alternatif şehir ve havalimanlarını mutlaka göz önünde bulundurun.

?Biletinizi gidiş dönüş almanız gerekmiyor. Gidiş ve dönüş için ayrı aramalar gerçekleştirerek farklı havayollarındanok daha uygun bilet yakalayabilirsiniz.

?Uzun vadeli bir seyahat planı yapıyorsanız uçuş aramanızı gerçekleştirdikten sonra fiyatlardaki değişimlerden haberdar olmak için sitedeki “alarm”ı kurarak değişimi bir süre gözlemlemenizde fayda var…

adbanner