Formula 1 Singapur’a Uçuş Talebini Ne Kadar Artırdı?

Formula 1 tutkunları, Singapur Grand Prix’sini heyecanla bekliyor. Otomobil yarışlarının zirvesi olan organizasyon, Singapur’a yapılan uçuş rezervasyonlarında,  %63 artışa yol açtı. Yarışı yerinde seyretmek isteyenlerin, daha yüksek uçak bileti fiyatlarından kaçınmak için hemen uçuş rezervasyonu yapması tavsiye ediliyor. Yoğun ilgi nedeniyle, havayolları ve seyahat acenteleri, uçuş, konaklama ve yarış biletlerini de içeren paketler sunarak, yarış ve seyahat severleri memnun etmenin yollarını arıyor.

Formula 1’de gece yarışına ev sahipliği yapan, heyecan verici Singapur Grand Prix’i, dünya genelinde yarış tutkunlarının ilgisini çekiyor. Yarış severler, 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliği heyecanla beklerken, küçük ada ülkesi Singapur, uçuş rezervasyonlarında yaşanan artıştan oldukça memnun.

Geçen yılın başlarında, Singapur’da pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasıyla, iki yıl ara verilen Formula 1 Singapur Grand Prix’i de geri dönmüştü. 2022’deki yarış, 2008’de düzenlenen ilk gece yarışından bu yana, en büyük katılıma sahip yarışlardan birine sahne oldu. Eylül ayındaki yarış öncesi, ülkedeki uçuş rezervasyonlarında, yılın başına göre %305 oranında artış yaşandı.

Her ne kadar 2023 Singapur Grand Prix, ülkeye yapılan uçuş rezervasyonlarında, geçtiğimiz yıl kadar astronomik bir tırmanma yaratmayacak olsa da, geçen yılın aynı dönemine göre %63 gibi inanılmaz bir artış yaratmayı başardı. Singapur’a uçuş talebinin artışına, havayolları da çok sayıda cazip hizmet ile yanıt vermeye çalışıyor.

Rezervasyonlar Devam Ediyor

Yarışa bir aydan az süre kala, Singapur Grand Prix’ini yerinde izlemek isteyen yarış severler,  rezervasyon yapmadıkları her gün daha yüksek bilet fiyatları ödemek zorunda kalacak. Singapur Havayolları, Melbourne’den Singapur’a gidiş-dönüş aktarmasız biletleri 1.737,37 Avustralya Doları’ndan (1.123,77 ABD Doları) başlayan fiyatlarla satışa sunuyor.

San Francisco’dan Singapur’a gidiş-dönüş uçuşların fiyatları, United Airlines ile 1.352 Dolar’dan başlıyor. Frankfurt’tan Singapur’a Lufthansa ile aktarmasız uçuş, 1.290 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunuluyor. İstanbul’dan yarışları izlemek üzere Singapur’a gitmek isteyenler için iki seçenek var. Türk Hava Yolları ve Singapur Havayolları’nın gidiş dönüş biletleri, bugün için 33 bin Lira’dan başlıyor. Rezervasyonlardaki artışlar nedeniyle, tüm dünyadan Singapur’a uçak biletleri hızlı tükeniyor.

Bir çok kişi, kısa süre kala, bu yıl düzenlenecek yarışı izlemek konusunda umudunu kaybedip, 2024 yılındaki Singapur Grand Prix için rezervasyon yapmaya hazırlandığına yönelik sosyal medya paylaşımlarında bulunuyor.

Birçok havayolu şirketinin yanı sıra, seyahat acenteleri de Singapur’a nispeten ucuz uçuş, konaklama, vize ihtiyaçları, şehir içi transfer de dahil olmak üzere cazip paketler sunarak, talep artışına daha fazla katkıda bulunuyor. Çok sayıda tur ve yarış günü paketi, Formula 1 tutkunlarına sunuluyor.

Singapur Grand Prix heyecanı, geçtiğimiz yıllarda genellikle Okyanusya, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan yapılan uçuş rezervasyonlarında artışa neden olurken, bu yılki yarış, Güney Asya’dan, özellikle de Hindistan’dan yapılan rezervasyonlarda da önemli bir artışa neden oldu. Hintli gezginler için vize sürecinin basitleştirilmiş olması bunda en büyük etken gibi görünüyor. Gelişmiş elektronik vize sistemi aracılığıyla Singapur’a giriş, Hindistan pasaportu sahipleri için daha erişilebilir hale getirildi.

Formula 1 Singapur Grand Prix, cazip uçak bileti fiyatları ve çok sayıda tur paketi sayesinde daha fazla gezginin, Eylül ayından itibaren seyahat programlarına Singapur’u dahil etmesi sonucunu doğuruyor. Uçuş rezervasyonlarının yarış öncesinde yaşadığı artış göz önüne alındığında, yıl sonuna doğru gelecek tatilciler de buna eklendiğinde, Singapur’un turizm gelirlerini ciddi şekilde artırması bekleniyor.


İlgili Haber Formula 1’in Yeni Havayolu Sponsoru: Qatar Airways

adbanner