Global Airlines Uçuşlara Ne Zaman Başlayacak?

Birleşik Krallık merkezli bir start-up olarak kurulan ve A380 uçaklarından oluşturmaya hazırlandığı filosu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Global Airlines, 2024’e kadar, Londra Gatwick’ten New York JFK ve Los Angeles gibi önemli ABD destinasyonlarına uçuşlara başlamayı planlıyor. Havayolu, Airbus A380 uçaklarının kabininde, üç sınıfta 450-470 koltuk kapasitesi planlıyor.

Havayolunun kurucusu ve CEO’su James Asquith, Londra’da düzenlenen bir etkinlikte, girişimin iddialı yol haritasına ışık tuttu. Projeyi destekleyen iki yıllık titiz planlamanın altını çizerek, “Yolculuğumuz, durup dururken bir A380 satın alarak başlamadı” ifadelerini kullandı.

Global Airlines gözünü sadece iki değil, beş A380’e dikmiş durumda. Daha önce yapılan bir anlaşma ile bir uçağın filoya katılması garantilenmiş olsa da, şirket şu anda ABD’de bulunan üç uçağı daha bünyesine katmak için görüşmelerini sürdürüyor.

Havayolunun, hava yolculuğu standartlarını yükseltme taahhüdü, Asquith’in kendi engin deneyiminden kaynaklanıyor. Şu ana kadar 284 farklı havayolu şirketiyle seyahat eden Asquith, A380’de ciddi bir potansiyel görüyor ve uçakların akıllıca çalıştırıldığında kusursuz bir verimliliğe sahip olduğunu savunuyor.

Londra Gatwick Havalimanı, Norse Atlantic, British Airways, JetBlue Airways ve Delta Air Lines gibi transatlantik uçuşlar yapan devlere yabancı değil. Ancak Global Airlines, bu konuda kendi niş pazarını oluşturmaya hazır. Asquith, transatlantik pazarındaki zorlukları ve geçmişte yaşanan başarısız girişim örneklerini içtenlikle kabul ediyor, ancak “Eşsiz bir oyun planımız var” diyerek iddiasını koruyor.

Merak uyandıran gelişmeler listesine, havayolunun American Express ile yaptığı yeni ittifak da eklendi. Asquith, girişimin umut verici gidişatının bir kanıtı olarak, “Kemerlerinizi bağlayın; önünüzdeki yolculuk heyecan verici.” ifadelerini kullanıyor.

adbanner