Muhammed Yılmaz Kimdir?

Boarding Info, uçak mühendisi Muhammed Yılmaz tarafından kuruldu.

Başucu kaynakları arasında, dünyanın önde gelen seyahat siteleri ve bloglarının yer aldığı bu mecrada; uçaklar ve gökyüzünde olup bitenlere dair en çok merak ettikleriniz, bilmek istedikleriniz, aklınıza takılanların yanı sıra; gezegenimizin dört bir köşesinden en ilginç detaylara, seyahatleriniz için ince ayrıntılara, tavsiye ve ipuçlarına; seyyahların ilham veren yolculuklarına yer veriyoruz.


Bir Bakışta | Muhammed Yılmaz

  • İzmir Atatürk Lisesi‘nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İkinci lisansını İşletme; Yüksek Lisansını Biyokompozit Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Nanobilimler ve Nanomühendislik alanında Doktora eğitimini sürdürüyor.
  • Havacılık endüstrisinde bir çok farklı alanda görev aldı. Şu an kendi şirketi IKEZ Havacılık ve Danışmanlık Ltd. Şti‘de uçak brokerlığı ve teknik danışmanlık hizmeti veriyor.
  • İstanbul Topkapı Üniversitesi – Uçak Teknolojisi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapıyor.
  • Habertürk TV ve Gazetesi’nde yaklaşık 3 yıl havacılık muhabirliği/editörlüğü de yapan Yılmaz, havacılık alanında Türkiye’nin en etkili içerik üreticilerinden biri.
  • Instagram’da 100 binin üzerinde takipçisi ve YouTube kanalında 100 bini aşkın abonesi bulunuyor. Blog‘u ise her gün binlerce havacılık tutkunu tarafından okunuyor.
  • Türkiye’nin küresel pazara yönelik ilk İngilizce sivil havacılık dergisi Aviation Turkey’in yazar kadrosunda yer alan Yılmaz, ekonomi dergisi Platin başta olmak üzere, yerli ve yabancı çok sayıda dergi, gazete ve dijital mecraya havacılık ile ilgili yazı ve makaleler yazıyor. Televizyon programları ve haber bültenlerine, yorumlarıyla katkı sunuyor.
  • 2012 yılında, ABD’nin Texas Eyaleti’nde düzenlenen; organizatörleri arasında NASA, EASA gibi üst düzey kurumların yer aldığı, Model Uydu / CanSat Yarışması’nda (Design-Built-Launch / Tasarla-Yap-Fırlat) rekor puanla Dünya 1’inciliği ödülünü kazanan İTÜ Uyarı Model Uydu Takımı’nın 7 üyesinden biri.
  • Davet edildiği üniversitelerde kendi eğitim ve kariyer yolculuğundan anektodlar da içeren; kariyer ve girişimcilik temalı ‘Havalı Bi’ Kariyer Herkesin Hakkı” isimli söyleşiler yapıyor.

Boarding Info‘da Türkiye ve dünya havacılık gündemini meşgul eden haberler, çarpıcı bilgiler ve çok az yerde rastlayabileceğiniz şaşırtıcı araştırma sonuçlarını sunuyoruz. Hedefimiz, hiç seyahat etme şansı olmayanları da; sık seyahat edenleri de verdiğimiz bilgiler ve tavsiyelerle yönlendirmek; okuyucularımızın ufkunu genişletip, farkındalıklarını artırmak.

Bugün, milyonlarca insan blogger. Bunların yüz binlercesinin seyahat blogu var. Hal böyle olunca insan hangisini okuyacağını şaşırıyor. Büyük çoğunluğu çöp niteliğinde olan içerik karmaşası, içinde kaliteli olana rastlamak için şanslı olmak bile yetmiyor artık.

Boarding Info, size dünyayı bazen kabinde kanat hizasından; bazen kokpitteki büyük camların arkasından izleme şansı vermek üzere kuruldu. Bu sitede business class yolcusu için de bir şeyler var; tek derdi ucuz bilet bulabilmek olan sıradan yolcular için de. Sırt çantasını alıp dünyayı dolaşmak isteyen gezgin ruhlu insanlar da bu sitenin hedef kitlesi; özel uçağıyla yolculuk yapanlar da. Havacılık endüstrisinin herhangi bir kademesinde görev yapan biri de bu siteyi okusun istiyoruz; içindeki havacılık tutkusuyla kendisine bu sektörde iş arayan bir genç de. Bu sitede, uçuş korkusu olanlar için tavsiyeler de var; türbülansı seven yolcu için bu hazzın sebebini anlatan bilimsel gerçekler de.

Boarding Info, bugüne kadar okuduğunuz tüm bloglardan farklı olma misyonuyla; içeriklerinin kalitesi ve zenginliği ile diğerlerinden çok daha iyi olma vizyonuyla kuruldu. Umarım beğenirsiniz!

Dipnot: Web sitemizdeki içerikler, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz ve izinsiz olarak kopyalanıp başka bir yerde yayınlanamaz! Yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulur…

Bana yilmazmuh@yilmazmuh.com mail adresim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Muhammed YILMAZ

adbanner