Havacılığa Dijital Dönüşümü Getiren Hitit Ödüllendirildi

Yenilikçi uygulamaları ile havayolu ve seyahat sektörünün öncü teknoloji sağlayıcılarından Hitit, Sales Network tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen, Best of Sales Awards’dan (BoSA) yine ödülle döndü. 100’ü aşkın kurumsal üyeye sahip olan Sales Network’te, bağımsız jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu Hitit, 2022 yılında “Satışın dijitalleşmesine katkı sağlayan teknoloji iş ortağı” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında halka açılan Hitit, arzdan elde ettiği kaynağın önemli bir kısmıyla yatırım yaparak; yapay zekâ uygulamaları, bulut teknolojileri ve yeni iş kollarını kapsayan AR-GE yatırımlarına hız verdi. Partnerlerine; bulut tabanlı, modern ve esnek bir Rezervasyon ve Yolcu Hizmetleri Sistemi sunan Hitit, bu sayede havayollarının “çok kanallı” (omnichannel) dijital satış stratejilerini güncel teknolojiler ve esnek kabiliyetlerle destekleyerek, Sales Network ödüllerinde ipi yeniden göğüsledi.

Hitit, satış alanında üstün performans getiren proje, uygulama ve yaklaşımları ödüllendirmek için Sales Network Platformu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Best of Sales Awards (BoSA) yarışmasında “Satışın dijitalleşmesine katkı sağlayan teknoloji iş ortağı” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

4 Mayıs 2023’te Uniq İstanbul’da gerçekleşen törende Hitit’in ödülünü alan Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç öncülüğünde Hitit satış departmanı aldı.

Pandemi öncesi etkisini göstermeye başlayan ve pandemi ile birlikte ivmelenen endüstri trendleri nedeniyle havayolu şirketlerinin de giderek “dijital perakendeciler” haline gelmeye başladığı, havayollarının, faaliyet alanı ne olursa olsun artık günümüz yolcularının çok hızlı değişen alışveriş alışkanlıklarına aynı hızda cevap vermesinin zorunlu hale geldiğine işaret eden Karaağaç, havayolu şirketlerinin de ürün ve hizmetlerini, hem kendi kanallarından hem de sosyal medya gibi alternatif kanallardan güncel ve zengin bir içerikle sunması gerektiğini söyledi.

Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç

Geleneksel havayolu satış sistemlerinin, bu karmaşık yapıya uyum sağlamakta zorlanırken, bulut tabanlı rezervasyon ve yolcu hizmetleri çözümlerinin, havayolu şirketlerinin ihtiyacını karşılayarak ticari fırsatların değerlendirilmesini mümkün kıldığını anlatan Karaağaç, partnerlerinin kısa sürede dijitalleşme ajandalarını hayata geçirmelerini sağlayarak, aynı zamanda doğrudan satış kanallarına odaklanan, düşük maliyetli stratejilerle yüksek satış rakamlarına ulaşmalarını sağladıklarını aktardı.

Cironun yüzde 34’ünü Ar-Ge ve yenilikçi teknolojilere ayırdı!

Hitit, 2022 yılındaki halka arzdan elde edilen gelirini yenilikçi teknolojiler için değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl 6,4 milyon Dolarlık Ar-Ge  ve 3,8 milyon Dolarlık lisans yatırımı yaparak, yapay zeka uygulamaları, bulut teknolojileri ve yeni iş kollarını kapsayan geliştirme yatırımlarına hız verildi. Bu da şirketin uluslararası pazarlardaki genişlemesini hızlandırdı.

Geçtiğimiz yıl girdiği ihalelerin yüzde 50’sini kazanarak, sektör için çok yüksek bir oranda ihale kazanımı sağlayan Hitit, 2022 yılı içerisinde 16 tanesi yeni Hitit Partneri ve ikisi teknoloji danışmanlığı / yazılım projesi olmak üzere 18 yeni anlaşma imzaladı.

Hitit, Türkiye’nin önde gelen teknoloji ihracatçılarından biri durumunda. 47 ülkeye teknoloji ihraç eden şirket, gelirlerinin yüzde 85’ini ihracattan elde ediyor. Karaağaç, konuşmasını ‘Yenilikçi teknolojilere yaptığımız yatırımların meyvelerini önümüzdeki yıllarda çok daha iyi alacağız’ şeklinde tamamladı.

adbanner