Havalimanlarında Unutulan En Tuhaf Şeyler | Boarding Info

Written by 01:03 EN'LER - İLK'LER, Havacılık

Havalimanlarında Unutulan En Tuhaf Şeyler

Bebeğini, check-in kontuarında unutan çift, şimdiye kadar karşılaştığınız en tuhaf havaalanı davranışlarından birine imza atmış olabilir.

Belçikalı bir çift Ryanair ile İsrail’in Tel Aviv şehrindeki Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’ndan (TLV) Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Güney Charleroi Havalimanı’na (CRL) seyahat edecekti. Çift, havalimanına geç geldi. Check-in sırasında Belçikalı çifte, bebeklerinin yanlarında seyahat etmesi için, fazladan koltuk satın almaları gerektiği söylendi.

Ancak ilginç çift, ekstra para ödemek yerine çocuklarını orada bırakmaya karar verdi. Terminal 1’deki güvenlik kontrollerine doğru koşmaya başladı. İsrail Havaalanı Otoritesi de yaşanan olayı doğruladı.

Personel gözlerine inanamadı

Ryanair, yanında bir bebekle seyahat eden yolcularından, kucak koltuğu (8 gün ile 23 ay arasındaki bebekler) için 25 €/25 £ (yaklaşık 27 $/ 30 $) sabit fiyat talep ediyor. Yolcuların, bebekleri için ayrı bir koltuk satın alması da diğer önemli seçenek.

The Jerusalem Post’ta yer alan bir haberde, Ryanair yöneticisi de “Hiç böyle bir şey görmemiştik. Gördüklerimize inanamadık” şeklinde bir açıklama yaptı.

Havalimanlarında unutulan önemli eşyalar

Bir bebek, havaalanında geride bırakılan en tuhaf eşya olabilir. Ancak bu durum, çok sayıda unutulan başka ilginç şeyler olmadığı anlamına gelmez. Örneğin, Reader’s Digest’e göre, Reno-Tahoe Uluslararası Havaalanı’nda, karısının kendisini öldürmeye çalıştığına inanan bir adamın günlüğü bulundu.

TSA’ya göre, tek seferde olmasa da her yıl güvenlik kontrol noktalarında 800.000 Dolar’dan fazla para unutuluyor. Dublin Havaalanı’nda insan külleri ve üzerinde “Asla unutulmayacaksın” yazılı bir mezar taşı bulundu.

(Visited 37 times, 1 visits today)
Close
error: © Copyright Boarding Info